Sinop’ta 7 bin mektepli ücretsiz kemirmek hizmeti alıyor

Sinop’ta 7 bin öğrenci ücretsiz aşındırmak hizmeti alıyor

SİNOP – Sinop’ta leyli ve taşımalı yetişek gören öğrencilerden 6 bin 799’una ücretsiz kemirmek veriliyor. Bu sayının 2 bine yakını ise kalıp Öğretmenevi ve Akşam Görüşme Okulu’nda hazırlanıyor.

Sinop İl Milli Yetişek Müdürlüğü’ne sınırlı ilkokul, ortaokul ve liselerde ders kayran kısaca 33 bin öğrenciden 6 bin 799’u taşımalı yahut yatılı yetişek görüyor. Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’nın desteğiyle taşımalı ve leyli eğitim bilimi alan öğrenciler ile okulöncesi ve özel eğitim bilimi öğrencilerine ücretsiz yemek imkanı sağlanıyor.

Sinop Öğretmenevi ve ASO Müdürü Ahmet Bayındır, sabahın erken saatlerinde günce menüsüne göre kemirmek hazırlıklarına başladıklarını kaydetti. Rahat, “Milli Terbiye Bakanlığımızın öğrencilerin eğitime erişimini arttırmak ve dezavantajları ortadan vira etmek üzere ürettiği toplumsal politikalar çerçevesinde Sinop İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü namına ilimizde eğitim gören öğrencilerin kestirmece yüzdelik 20’sine ücretsiz yemek imkanı sağlanmaktadır. Bu çerçevede taşımalı eğitim gören 4 bin 803 öğrenci, pansiyonlarda leyli kalan bin 469, hususi terbiye öğrencilerimizden 319 ve okulöncesi öğrencilerimizden 208 atılmak amacıyla ilimiz genelinde toplamda 6 bin 799 öğrenciye ücretsiz aşındırmak hizmeti verilmektedir” diyerek konuştu.

Sinop Öğretmenevi Müdürlüğü kendisine 3 ilçede 2 bine yakın öğrencinin günlük yemeğini karşıladıklarını kaydeden Şen, “Parçalanmamış temiz şerait sağlanarak, Ekincilik İl Müdürlüğü’nce rutin kontroller yapılarak ve öz bünyemizde kâin Besin Teknolojisi öğretmenimizin birlikte günlük rutin kontrolleriyle burada aşındırmak üretimini sağlayıp öğrencilerimize günlük ısıdam kemirmek ulaştırmaya çaba ediyoruz” dedi.

Share: