Sivas’ta TOKİ konutları için kura heyecanı başlıyor

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Şişman Konut Ofis Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla hayata geçirilen Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik şişman sosyal hane hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde Sivas’ta yapılacak toplumsal konutlar için kura çekimi süreci Cuma haset başlayacak.

Aksata günü sora erecek kura programı Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Konuşma Salonu’nda gerçekleştirilecek. “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde Sivas’a yapılacak 2 bin 706 konutun 919’unun kurası erte gerçekleştirilecek. Ad Çekme çekiminin geçmiş gününde Kangal (175 konut), Hafik (110 hane), Yıldızeli (206 hane), Gemerek- Sızır (111 hane), Şarkışla Gürçayır (100 konut) ve Doğanşar’a (67 basamak) yapılacak olan konutların türe sahipleri belirlenecek.

Altınyayla’ya yapılacak olan 150 ev üzere ise referans sayısının az olması nedeniyle türe sahipliği kurası çekilmeyecek. Içtimai konut projesi çerçevesinde kura çekimleri Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Cumartesi ve Muamele haset birlikte devam edecek.

Cumartesi; Divriği (170 ev), Gemerek (197 konut), Gürün (203 göz), İmranlı (157 basamak) ve Zara’ya (260 bölük) yapılacak konutların kurası çekilecek. Alışveriş haset ise dalan kaza (400 ev), Suşehri (200 ev) ve Şarkışla’ya (200 bölük) yapılacak konutların talihlileri belirlenecek. – SİVAS

Share: