TEM’de müteselsil kıran! Tır, kamyon ve muvakkat otobüsünün karıştığı kazada haddinden fazla sayıda dertli var

Ilçe, TEMA Otoyolu İzmit geçişi, İstanbul istikameti, Kuruçeşme mevkiinde meydana geldi. 23 SU 438 plakalı tır, uğrunda tutum halinde olan 41 VC 221 plakalı kamyona çarptı. Savrulan kamyon, canip şeritten Ankara’dan Edirne’ye gidiş halinde olan 16 ABE 799 plakalı yaya otobüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyon ve otobüs, kere kenarındaki bariyeri devirerek yolun Ankara istikameti tarafında durabildi.

8 YARALI

Kazanın, 112 Ivedi Davet Merkezi’ne bildirilmesinin peşi sıra görüngü namına itfaiye, esenlik ve polis ekipleri irsal edildi. Otobüsün şoförü, muavini ve 6 palyatif doğmak amacıyla bütün 8 yanık olduğu tespit edildi. Görüngü durumunda geçmiş müdahalesi yapılan yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı. Kazazede yolcular ise yeni bir otobüse bindirilerek tahliye edildi.

Kazadan ekolojik ortam Ankara istikametinin 2 şeridi trafiğe ince süre kapandı. Görüngü adına maksut itfaiye aracı ekiplerinin yolun ortasına savrulan bariyerleri kaldırmasının ve tehlikeli araçların çekilmesinin arkası sıra öğün yeniden normal seyrine döndü. Kazayla ilişkin tetkik başlatıldı.

Share: