Türkiye’ye terörle savaş sözü veren İsveç’ten skandal görüntü! Polisin tavrına tepki yağdı

Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılmaları üstüne kayıt koştuğu maddeler İspanya’nın başkenti Madrid’deki müselles zirvede uzlaşma kendisine imzalanmıştı. İsveç ve Finlandiya’dan PKK yıldırı örgütüne desteklerini çekmeleri istenmişti.

YENİ BAŞVEKIL KORTEJ VERMİŞTİ

İsveç’in bakir Başbakanı Ulf Kristersson, önceki mikro dışı ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirmişti. Kristerssson, terörle mücadelede Türkiye’ye yardım etmek istediklerini ve müstelzim adımları atacaklarını söylemişti. Bu yönde adımlar atması muhtemel İsveç’te, yıldırı örgütü PKK yandaşları abat durmuyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARI ANLAŞMANIN İPTALİNİ İSTEDİ

Başkent Stockholm’de Norra Bantorget Meydanı’nda toplanan yıldırı örgütü yandaşları, İsveç ile Türkiye arasında yapılan NATO anlaşmasının birlikte iptalini istedi. PKK/ YPG’yi simgeleyen paçavralar taşıyan göstericiler, terör örgütü sergerde Öcalan’ın posterini açtı.

POLİSLE YÜRÜDÜLER

Bu olanlar yetmezmiş kadar terör yandaşları gösterilerini polis güçleri eşliğinde yaptı. Yıldırı yandaşları PKK/YPG’yi simgeleyen paçavralar ile site merkezine büyüklüğünde yürüdü.

İSVEÇ’TE YENİ YASA GELİYOR

Öte yandan ülkenin bilgi ajansı TT’nin haberine bakarak, ülkede 16 Kasım’bile meclise gelmesi muhtemel esas değişikliği ile hükümet ve kolluk kuvvetlerine, “Terörist organizasyonlarla muamele görülmesi durumunda teşkilatlanma hürriyetini nehiy hakkı” veriliyor.

1 Karı 2023’te yürürlüğe girecek yasadan bilahare terör örgütü PKK/YPG’nin gösterilerinde ne kabilinden önlemlerin alınacağı düşkünlük ediliyor.

Share: