Sullivan: Ukraynalılar alışılmamış ayrımsız zafer elde etti

MEMLUK Ulusal Asayiş Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna’nın Herson’da kontrolünü sağlaması ile yaptığı açıklamada, “Ukraynalılar yabansı benzeri galibiyet elde etti” dedi.

ABD Millî Asayiş Danışmanı Sullivan, Herson’un Rusya’nın kontrolü altındaki bir tane kesim başkenti olduğunu vurgulayarak, “Ruslar bu idraksiz çekilmeyi gerçekleştirdi. Görünüşe bakarak Ukraynalılar, Rusya’nın bu savaşta ele geçirdiği tek bölgesel başkentte, demincek benzeri Ukrayna bayrağının olduğu yerde, alışılmadık bir galibiyet kazanmış kadar görünüyor. Bu az çok dikkate değer ayrımsız madde” ifadelerini kullandı.

“ODESA VE KARADENİZ HATTI HENÜZ GÜVENLİ”

Sullivan, bahis konusu gelişmelerin önemli etkilerinin üstelik olduğunu rapor ederek, “Daha serbest stratejik etkileri dahi var, çünkü Rusları nehrin karşısına kakmak, Odesa ve Karadeniz kıran şeridi kadar yerlere müteveccih mufassal vadeli tehdidin eskisinden henüz birkaç olduğu anlamına geliyor. Bu balaban benzeri dakika. Kesinlikle yolun sonu değil, ama iri ayrımsız an. Bu ESIR ve müttefiklerimizin birlikteliğiyle desteklenen Ukraynalıların güvenilmez azmi ve becerisi yardımıyla” dedi.

Share: