Umre’den dönen Trabzon kafilesine Cidde Havalimanı’nda duygulandıran bergüzar

Cidde Havalimanı’nda Umre ziyaretinden dönen Trabzon kafilesinin yanına gelen havalimanında vazifeli Senegal ve Bangladeşli saffet çalışanları depremzedeler üzere içli benzeri bağışta bulundu. Hava Meydanı çalışanları özlük aralarında topladıkları tıpkı miktar parayı depremzedelere dayanmak amacıyla kafiledekilere tasdik etti.

Umre ziyaretini yaptıktan bilahare Türkiye’ye kesilmek için Cidde Havalimanına gelen Trabzon kafilesi tayyare saatini beklemeye başladı. Bu esnada Bangladeş ve Senegalli oldukları öğrenilen bir grup havalimanı arılık çalışanları Trabzon kafilesinin yanına gelerek Türkiye’de yaşanan yer sarsıntısı zımnında taziyede bulundu. Göç başkanın yanına mevrut havalimanı çalışanları kendi aralarında topladıkları tıpkısı miktar parayı depremzedelere saymak üzere barhana başkanına verdi.

Trabzon İl Müftülüğü Deneyimsizlik Koordinatörü Manevi Danışman Nuray Etçi, “Havalimanında müteharrik sililik görevlisi çoluk çocuk aralarında toplamış oldukları tıpkısı miktar parayı depremzedelere müzaheret amacıyla verdi” ifadelerini kullandı.

Umre ziyaretinden dönen ilmek görevlisi Esas Turan ise “Havalimanında beklerken yanımıza Senegalli ve Bangladeşli sililik çalışanları geldi. Bize dünyalık verdiler. Tığ da ‘Temizlik yaparken yerde servet buldular onu bize getirdiler’ diye niteleyerek düşündük. Daha sonraları tıpkı hacim elan mal verip ‘Türkiye’de zelzele oldu bu depremden ufuk tığ oraya zat imkanlarımızla müzaheret solmak istiyoruz’ diyerek bize mal verdiler. Hasis haddinden fazla duygulandık. Kardeşlik bu olsa ister. Bu çok şişman manevi aynı değerdir. Yardımın çok veya beş altı olması hiç yetişkin değil. El Birliği burada haddinden fazla daha bol anlaşıldı. Havalimanında saflık görevlileri hareket bölgesine yetmek amacıyla bize müzaheret verdiler. Allah razı olsun. Rabbim bu birliğimizi kıyamete büyüklüğünde devam ettirsin inşallah” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: