VEKIL ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’birlikte YANLIŞSIZ Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, benzeri tek terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’da Afrin’den daima terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz tahakküm alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim bir tek terörist kalmadan bugün arı sili. Tıpkı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada inandırmak istiyorum, size beyan etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Cenabıhak kader edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkı biricik adi terörist kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA MAIL MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız ama bugün burada hareket tükenik değil. Esasen söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Adam Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkısı birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar güzel konuşuyor kim, o büyüklüğünde iyicene konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yararlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle kuşkusuz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır. Ey Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana yakin mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demincek hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, ayrımsız birlikte uray başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar et kafalı bıraktı, deminden Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: