Yurtta hava durumu

Yurdun kuzey, bağırsak ve garp kesimlerinin parçalı ve meydan yer çokça bulutlanmış, Cenup Ege, Akdeniz, İç Rum’nun güneyi, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Rize’nin bağırsak kesimlerinin yağışlı, değişik yerlerin beş altı bulutlanmış ve çıplak geçeceği durum ediliyor. Genellikle baran ve bora, Akdeniz ibik kesimlerinde asuman gürültülü sağanak, Rize, Artvin ve Ardahan’ın faziletkâr kesimlerinde karla elinin körü yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi muhtemel yağışların; Muğla çevreleri ile Antalya’nın maşrık ilçelerinde yer düz sağlam olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Veli, İç Rum ile Gün Batısı ve Ilımlı Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde parmak ve vadi düzlük sis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, gelgel sıcaklığı yağışlı çekicilik ile gelişigüzel batı kesimlerde 4 ila 8 paye azalacak, ayrıksı yerlerde mehabetli bir ayrım olmayacak. Gelgel sıcaklığının ev genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği aritmetik ediliyor. Rüzgarın alelumum güneyli yönlerden belli belirsiz, arada bir ilımlı kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen çekicilik durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu 21

İstanbul: Parçalı bulutlanmış 21

İzmir: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğle vakti saatlerinden itibaren bora ve gök ses bora yağışlı 24

Adana: Parçalı ve çokça bulutlanmış, geceleyin saatlerinden itibaren sağanak ve asuman ses boğanak yağışlı 30

Antalya: Parçalı ve çok bulutlanmış, (Gün Ortası saatlerinden itibaren bora ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği durum ediliyor. Yağışların, maşrık ilçelerinde akva olması bekleniyor) 22

Samsun: Parçalı bulutlanmış 18

Trabzon: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu 19

Erzurum: Modüler bulutlanmış 13

Diyarbakır: Beş Altı bulutlanmış ve berrak, yavaş yavaş modüler bulutlu 22 – İSTANBUL

Share: