40 kişinin tutuklandığı cürüm örgütüyle ilgili 2 emanet elan gözaltına makbuz

Samsun’da 40 kişinin tutuklandığı suç örgütü operasyonuyla ilgilendiren firarda oldukları ati sürülen 2 sevimli henüz gözaltına alınarak adliyeye gönderme edildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele (ÇIFTLIK) Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, “silahlı birleştirme suç örgütü kurarak taammüden herif cani/azmettirme, örgütlü metal ticareti etme, kasten cerh, kalifiye plaçka, Kundaklama, gözdağı, durma kurşunlama, 6136 SKM, faizcilik, pislik oynanması için düzlük ve imkan ölçü” suçlarını işlediği belirleme edilen silahlı suç örgütüne yönelik 8 Mart’ta senkronik faaliyetler gerçekleştirmişti. Gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 40 aynasız tutuklanmıştı.

Soruşturmanın firari şüphelilerinden olup haklarında yakalama kararı kâin E.U. ve U.G. da ÇIFTLIK Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan icraat neticesinde 3 bölüm ilk İstanbul’da üzerlerinde mevcut sahte kimlik ve 1 adet ruhsatsız tabanca ile yakalanarak gözaltına makbuz. Samsun’a getirilen E.U. ve U.G., polisteki sorgularının ardından bugün Samsun Adliyesine irsal edildi. – SAMSUN

Share: