AŞURE AYI İNCE BU 6’LI MASA HAL GAYRIMÜMKÜN

ÜLKE Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, Çanakkale’dahi gençlerle aynı araya geldiği toplantıda 6’lı masayı eleştirerek, Bu 6’lı masa çözüm olanaksız. En esas konularda anlaşamadılar. Doğrusu dağılırlar yakında göreceksiniz dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bire bir dizi izlence için Çanakkale’ye geldi. İnce, önceki olarak kordon boyunda mevcut esnafı görüşme edip, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Burada açıklamalarda bulunan İnce 6’lı masayı eleştirip, Benzeri komisyon kuracaklarmış. Bu alt kurul cumhurbaşkanını yönetecekmiş. Cumhur Reisi 50 artı 1 ile seçilecek. Sen yüzdelik 1, yüzdelik 2 rey düzlük ayrımsız partisin. Seni mi dinleyecek yani Esas Karamollaoğlu’na mı soracak Yani reisicumhur seçilecek kişi, bala oyuncağı üzere Babacan’a mı soracak Yani reisicumhur ayrımsız yere birini atayacak, Format Bankası başkanı atayacak. Hadi Kılıçdaroğlu’na sorayım, yetmedi Meral Akşener’e sorayım, Asıl Bey’e, Ahmet Davutoğlu’na, Yüksek Babacan’a sorayım, hakeza mi olacak yani 6’lı masanın yaptığı açıklamalar tam dahi Erdoğan’ın işine gelen açıklamalardır. Esasen, bu Erdoğan’ı desteklemenin meçhul yoludur dedi.

Henüz sonra Uray Çalışanları Terbiye ve Içtimai Tesisleri’nde gençlerle ayrımsız araya mevrut İnce, gençlerden gelen soruları yanıtladı. Bire Bir öğrencinin Galibiyet Partisi’yle ittifakla ilgili sorusu üzerine İnce, Görüşüyoruz elan netleşmiş aynı öz bulunmayan. Memleket meseleleri konusunda kafa yoruyoruz. Kurarsak kuşkusuz olur tartışıyoruz, görüşüyoruz. Henüz güzeşte hafta görüştük diyerek konuştu.

‘BU 6’LI MASA HAL OLAMAZ’

Soruların ardından 6’lı masayla ilgili eleştirilerini dile getiren İnce, Bu 6’lı masa hal olamaz. Sebep hal olamaz. En anne konularda anlaşamadılar. Doğrusu dağılırlar geçenlerde göreceksiniz. Birbirlerine derece veriyorlar. Grup başkanvekillerine diyorlar ki ‘Sen çık bakayım şuna ayrımsız bahis çak.’ Diğer üstelik diyor kim umumi başkan yardımcısına ‘Haydi benzeri da sen çak.’ Aut kulvardan saldırılar var. İstanbul Sözleşmesi’nde anlaşamamışlar, kamulaştırmada anlaşamamışlar, Ergenekon, Balyoz davalarında anlaşamamışlar, Libya tezkeresinde anlaşamamışlar. Nerede anlaşacak bunlar FETÖ’ye, Said Nursi’ye Seyit Rıza’ya övgüler akort var içlerinde. Buradan ayrımsız molekül sokak. İlkeli bire bir birliktelik geçişsiz dedi. İnce, programının tamamlamasını ardından Çanakkale’den ayrıldı.

Share: