Ata her şeyi itiraf etti! 7 yaşındaki kızını eşine zehir çektirmek amacıyla boğarak öldürmüş

Batman’dahi evvel Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta meydana gelen olayda, halasına ilişik kömürlükte odun ve kömür çuvallarının altında Adara Aslan’ın cesedinin olduğu ihbarı konusunda adrese polis güçleri ve keyif ekipleri irsal edildi. Yapılan kontrolde kız çocuğunun öldüğü belirlendi.

HALASI ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ SOLDURMAK İÇİN YALVARDI

Olay yeri inceleme ekipleri kömürlükte inceleme yaparken, düzenlilik şeridine mevrut halası elindeki fotoğrafı göstererek, “Yavru bu değil mi? Ne tamam aynı el göreyim. Tanrı peygamber aşkına ayrımsız nöbet göreyim. Götürmeden bakayım. Öpeyim onu tıpkı sefer. Özlem kalacağım benzeri ömür boyu. Hangi peki tıpkısı yol öpeyim o mosmor ellerini. Ne peki ego de gideyim ambulansla” diyerek ağladı. Adara Arslan’ın cenazesi, ölü açımı amacıyla Batman Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

BABASI GÖZALTINA ALINDI

Polisin kaba yerine aradığı babası Ömer Faruk Aslan, Diyarbakır’üstelik, İstanbul’a akıntı halindeki otobüste yakalanıp gözaltına alındı.

KIZINI SOLDURMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ

Eşi M.A.’nın kestirmece 4 ay önce akrabası de olan Ömer Faruk Arslan’a metrukiyet davası açtığı ve Batman’a ailesinin yanına geldiği belirlendi. Kente gelen Ömer Faruk Arslan’ın, eşinin yakınlarıyla çarpışma ettiği tayin edildi. Bu olayın peşi sıra İstanbul’a giden Arslan’ın kısaca 2 hafta önceki yeniden Batman’a gelip ablasının yanı sıra kalmaya başladığı, kızını kisaltmak istediğini ve yakınlarından aracı olmalarını istediği saptandı. Akrabaları tarafından Adara’nın muamele haset babasına tasdik edildiği belirlendi.

EŞİNE ACI ÇEKTİRMEK İÇİN BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Emniyetteki sorgusunda Ömer Faruk Aslan, alışveriş günü kızıyla gezdikten sonradan saat 23.00 sıralarında ablasının evinin yanındaki kömürlüğe götürdüğünü, burada metrukiyet aşamasındaki eşi M.A.’ya kırıcı çektirmek üzere kızını boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

YÜZÜNDEKİ ÇİZİKLER ADARA DİRENİRKEN OLUŞMUŞ

Arslan’ın yüzündeki çiziklerin de Adara’nın kendisine direnirken oluştuğu saptandı. Ömer Faruk Aslan’ın 29 Karı günü otobüs firmasını arayıp, tıpkısı devir bilahare saat 12.00’birlikte İstanbul’a gidecek otobüs üzere ayırtma yaptırdığı ortaya daha çok. Arslan, işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi.

Share: