Aydın’da 103 yaşındaki kadının Kemer Barajı’nı görme hayali gerçekleştirildi

Münevver İl Afiyet Müdürlüğü, yaşlılığa merbut rahatsızlığı kâin 103 yaşındaki kadının, vaktiyle ailesiyle iyicene anılarının geçtiği Tümsekli Barajı’nı müşahede isteği hesabına getirdi.

Evde Esenlik Hizmetleri Biriminin, yatağa tabi kıpırdak ve cankurtaran yardımı olmadan dışarıya çıkamayan kişilerin isteklerini hesabına haberdar etmek üzere başlattığı mesai bitmeme ediyor.

Bu kapsamda Nazilli’birlikte hayat dolu Çehre Bitkin’ın, bire bir ahit ailesiyle adamakıllı anılarının geçtiği Kemer Barajı’nın kenarında oturma talebi olumlu karşılandı. Bunun üzerine 112 Acil Keyif ekibi eve çağrıldı.

Eve mevrut görevliler, Bitkin’ı ambulansla Bozdoğan ilçesindeki Kemer Barajı’na götürdü. Burada ayrımsız süre baraj manzarasını izleyen Bitkin, daha sonraları ambulansla evine bırakıldı.

Yaşlı kadının torunu Halil Mutioğlu, anneannesinin Kemer Barajı’nı çok sevdiğini belirterek, “Çokça mutlu oldu. Bu hizmette katkısı olan herkese teşekkürname ediyoruz. Bu halkanın genişleyerek yaşlılara analog hizmetlerin yapılmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Nazilli Azamet Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Hekim evet Semi Sarıçiçek birlikte Bitkin’ın “Onun mutluluğunu yolmak bizi de haddinden fazla bahtiyar etti.” diye konuştu.

Share: