Bakir yılın geçmiş gününde Palandöken’de domestik ve ecnebi seyyar yoğunluğu

Dünyanın basit ski merkezleri beyninde yer düz Palandöken’dahi, domestik ve yabancı turistler yılın önce gününde kayak ve snowboard yaptı.

Yurt içi ve dışından Erzurum’a gelen çokça sayıda gezmen, yeni yıl için kış turizm merkezlerinden Palandöken Dağı’ndaki Palandöken Kayak Merkezi’ni tercih etti.

Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklıkta olmasıyla misafirlerine niteliksiz muvasala imkanı sunan kayak merkezinde, kullanılmamış yılın önce gününde yerli ve yabancı turistler yoğunluk oluşturdu.

Palandöken’e gelen kayakseverler kayak ve snowboardun tadını çıkarırken, aileler da çocuklarıyla kızağa bindi.

Almanya’dan gelen Köksal Bozkır, AA muhabirine, Palandöken Ski Merkezinin inanılır ve gelişigüzel anlamda çok pir olduğunu belirterek, “Bu yıl ailem ve 20 şahsiyet gurupla Almanya’dan geldik. Sıradan çok mutluyuz, Türkiye çok pir. Ski merkezinin pistleri süper. Bire Bir Türk olarak Palandöken’i herkese öneririm.” ifadesini kullandı.

Rus turistler Palandöken’i çokça beğeniyor

Yabancı turistlerden Maksim Flipo ise Rusya’dan ailesiyle geldiğini belirterek, Palandöken’i ve kaldıkları dağdaki oteli çok beğendiğini dile getirdi.

Yılbaşını otelde çok bahtiyar ve düzenli geçirdiklerini anlatan Flipo, “Palandöken’bile kayak pistleri çok fena hâlde, haddinden fazla beğendik. Her öz tam. Herkese Palandöken’i tavsiye ederim. Avrupa’da haddinden fazla kayak merkezine gittim, mukayese yaptığımda Türkiye’deki ski merkezi daha sunturlu.” diye konuştu.

Rus gezgin Galina Ginter ise heveskâr kayakçı olduğunu belirterek, “Erzurum’da gelgel, kar ve ski merkezi çokça iyicene. Kar az buçuk elan çok olsa elan güzelce olacak. Rusya’daki dağlarla burayı kıyasladığımda burası çokça henüz fena hâlde.” dedi.

Share: