Bartın’da meslek lisesi öğrenci ve öğretmenleri depremzedeler amacıyla soba yapıyor

Bartın’da mektepli ve öğretmenler, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılmasına yönelik çalışmalara ulama sunmak amacıyla soba yapıyor.

Bartın’da vatandaşların beraberinde öğretmen ve öğrenciler birlikte Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden etkilenenlere arkalamak için imkanlarını seferber ediyor.

Bartın Mesleki Terbiye Merkezi ve Bartın Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi hoca ve öğrencileri, Bartın Tevhit Uran Bölgesi ve endüstri sitesindeki esnaflardan aldıkları variller ile depremzedelerin ve kontrol kurtarma ekiplerinin istinas ihtiyacını bağışlamak için sokak sobası üretimi yapıyor.

Okul atölyelerinde hummalı benzeri çalışmayla üretilen çıkmaz sobaları, zelzele bölgesine ulaştırılmak için gönderilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Çevik, gazetecilere, deprem bölgesinde doğalgaz kesintisi zımnında en şişman ihtiyaçlardan birinin ısınma sorunu olduğunu söyledi.

Kendilerinin de bu amaçla varil sobası yaptıklarını tabir eden Acar, “Variller kesilip içine ızgara yapılıyor. Arkadaşlarımız hararetli bire bir çalışmayla 24 saat üzere bodur bir sürede 130 sobanın yapımını tamamladılar. Bu sobaları inşallah zaman zelzele bölgesine göndereceğiz.” dedi.

Share: