Başkan Özgürlük: “Çok üretiyoruz, ürettiğimizi paylaşıyoruz”

Tarımsal Uygulama Bahçesi’nde çocuklarla gelişigüzel lamba karpuzu hasadı yapan İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Hürriyet, ” Çok üretiyoruz, ürettiğimizi bile paylaşmaya çalışıyoruz” dedi.

İzmit Belediyesi Tabiat Eğitim Bilimi Kampüsü ve Orman Okulu öğrencileriyle Zirai Uygulama Bahçesi’nde lamba karpuzu hasadı yapan İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet, bahçede yetişen göveri ve meyveleri bile inceledi. Tarlalarda kırıcı adına çalıştıklarını rapor fail Başkan Özgürlük, “Bugün lamba karpuzu topladık, yarın mısır toplayacağız. Antrparantez geçenlerde bal kabaklarımız üstelik olacak. 4 buçuk 5 dönüm alana bal kabağı ektik. Onları dahi geçenlerde halkımızla alay malay hasat edeceğiz” dedi.

“Bu tarlalar halkın tarlası”

Toplanan ürünleri vatandaşlara ücretsiz dağıttıklarına değinen Özgürlük, “Bu ara tarlalarda sakil çalışıyoruz. Fazla üretiyoruz, ürettiğimizi da paylaşmaya çalışıyoruz. Bu tarlalar halkın tarlası ve biz halkın tarlasından halkın sofrasına ulaşmaya çalışıyoruz. Çınar ekibimiz ürettiğimiz ürünleri mahallelerde ücretsiz adına vatandaşlarımıza dağıtıyor. Ayrıca içtimai desteği ihtiyacı olan vatandaşlarımıza de Gıda Bankası aracılığıyla ulaştırıyoruz. Aşkın küsurat ürünlerimiz olduğunda onları da akla yatkın fiyatlarla Çınar Umum Market’te satışa sunuyoruz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: