BİLECİK’TE KAR YAĞIŞIYLA 106 KÖYÜN YOLU KAPANDI

BİLECİK’te etken olan kar yağışının arkası sıra 106 köyün yolu ulaşıma kapandı. Bilecik Valiliği, 75 anahtar, 104 personel ve 34 kadro ile karla mücadelesinin bitmeme ettiğini açıkladı.

Bilecik’te hava sıcaklığı sıfırın altında 1 dereye büyüklüğünde düştü. Sabahleyin saatlerinden itibaren aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı ise günlük yaşamı ve trafiği hırçın etkiledi. İl genelinde özellikle erdemli kesimlerde etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla 106 köyün yolu ulaşıma kapandı. Site merkezinde kar yağışının beraberinde aheste sis dolayısıyla meydan vadi fikir mesafesi 20 metreye kadar düştü. Bilecik Valiliği, 75 komütatör, 104 personel ve 34 ekip ile karla mücadelesinin bitmeme ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, ‘Bilecik’imizin her köşesinde karla uğraş ve buzlanmaya cebin çalışmalarımız bitmeme ediyor. 112 Davet Merkezimiz milletimizin emrindedir denildi.

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Ilbay Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında İl Facia ve Evgin Boyut Hile Merkezi’nde çekicilik amirlerinin katılımıyla şita tedbirleri yorum toplantısı yapıldı. Vali Kızılkaya, ‘Şehrimizin her noktasında ekiplerimiz gayretle 724 milletimizin hizmetinde dedi. Kar yağışıyla kapanan yolların açılması için başlatılan icraat sürüyor.

Share: