BİNA DUVARINDA ASILI ARTAN MADIK, İLGİ ODAĞI OLDU

ELAZIĞ’dahi 24 Ev 2020’de meydana mevrut 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören ve elan sonra yıkımı gerçekleştirilen 6 kıvrım binanın 5’inci katındaki dairenin aş damı dolabı, katabolizma sonrası yan binanın duvarında asık kaldı. Orostopolluk, görenlerin demet odağı olurken kuşların yuva yaptığı tıpkı mekan haline geldi.

Elazığ’bile Şehit İlhanlar Caddesi üstünde mevcut 6 eğik bina 24 Ev 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır sıklet hasar gördü. İncelemenin ardından çatı için yıkım kararı verildi. Katabolizma esnasında 5’inci katta mevcut bir dairenin duvarına asılı mutfak dolabına, yan binaya kötülük verebileceği gerekçesiyle dokunulmadı. Binanın duvarında somurtkan olan olan mutfak dolabı görenlerin demet odağı olurken, kimi vakit de kuşların konusunda konup yuva yaptığı tıpkı mekana dönüştü.

Esnaf Harun Taşdemir, dolabın deste odağı olduğunu ve kuşlara birlikte yuva olduğunu anlatım ederek, “Bura 6 bükülmüş 24 daireli ayrımsız binaydı. Depremden sonradan hasar gördüğü gerekçesiyle yıkıldı. Binayı yıktıktan sonra dolap orada kaldı. Hile kalınca gelişim makinesi oraya dokunmadı. Deminden kuşlara yuva oldu. Vatandaşların dikkatini çekiyor. Telefonlarla foto çekerek birbirlerine gösteriyorlar. Kimi Zaman görmeye gelenler oluyor’dedi.Share: