Burdurlu ortaöğretim öğrencileri Kaş’ta plonjon yaparak dip maviliği keşfetti

Burdur’dan kaymakamlığın projesi kapsamında Antalya’nın su altı güzellikleriyle adlı Kaş ilçesine getirilen 50 ortaöğretim öğrencisi, tüple dalış yapmanın heyecanını yaşadı.

Yeşilova ve Tefenni ilçelerinde eğitim gören öğrenciler amacıyla Güvercin Adası namuslu dalış etkinliği düzenlendi. Dalgıçlar eşliğinde tüple plonjon eden öğrenciler, Grup’ın su altı güzelliklerini rüyet imkanı yakaladı.

Yeşilova Kaymakamı Yiğitlik Yenisoy, AA muhabirine, daha geçmiş dalış deneyimi yaşamamış öğrencilerin akarsu altıyla tanışmaları için etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Burdur Valisi Uca Aslantaş’ın himayesinde hayata geçirilen proje kapsamında etkinliğin gerçekleştirildiğini tamlayan Yenisoy, “Denize uzak kentlerde hareketli ve akarsu altını elan önceki görmemiş kollar, bu proje sebebiyle deneyim kazandılar. Ülkenin akarsu şeş zenginliğini müşahede fırsatı yakaladılar.” dedi.

Yenisoy, projeye bindi veren Tefenni ve Seki belediye başkanlarına teşekkür etti.

“Akarsu altı, balıklar, ahcar haddinden fazla güzeldi”

Tefenni Ilçebay Sancak Cantürk üstelik “Dalış deneyimi olmayan martir ve gazi yakınlarımız başta atılmak için kudretli öğrencilerimizi Kaş’a dalışa getirdik. Öğrencilerimize bu deneyimi yaşattığımız üzere mutluyuz.” dedi.

Öğrencilerden Ecem Çiçek ise ilk defa dalış yaptığı belirterek, “Plonjon sırasında özellikle panikledim ama suyun altı, balıklar, ahcar haddinden fazla güzeldi. Bahir çokça temiz. Plonjon yaptığım amacıyla mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Share: