Samsun’dan gücük güdük

Kavak Kaymakamı Faruk Atar başkanlığında düzenlilik, bilgilendirme ve kıymetlendirme toplantısı yapıldı.

Ilçe makamında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Açıkgöz Komutanı Üsteğmen Mürtefi Istek Şans ve İlçe Güvenlik Başöğretmen Vekili Komiser Seyfettin Güveli katıldı.

Toplantıda, 2022 yılının ilk 8 ayı süresince güvenlik ve kurnaz sıklet sahasındaki genel asayiş olaylarına ilgili planlı icraat görüşülerek değerlendirilmesi yapıldı.

Jandarma ve emniyet teşkilatının ilçede yürüttüğü hizmetlerden duyduğu memnuniyeti rapor eden Kaymakam Atar, Kader ve Güveli’ye teşekkürname etti,

Kaymakam Atar, “Polis Güçleri ve bitirmiş birimlerimiz vatandaşlarımızın duygusal ve mal güvenliğinin sağlanması ve huzurun temini amacıyla, tek ayırım yapmadan, herkesi kucaklayan, kişi türe ve özgürlüklerine hürmetkâr, duygulu, diyapozitif, maslahat ve yurttaş odaklı tıpkısı anlayışla özveren olarak hizmet vermektedir. Başta sizler gelmek için jandarma ve polis teşkilatımıza teşekkür ederim.” dedi.

Kavak’ta geçmiş yıllara bakarak gerek güllabi ve gerekse polis görev gravite sahasındaki düzenlilik olaylarında azalmanın olduğu kaydedildi. ?

Kaymakam Atar, Müftü Belen’i akseptans etti

Kaymakam Faruk Atar, Kavak Müftüsü Yakup Belen’i kabul etti.

Belen, ziyaretinde, sona eren yaz Kur’an kursları, 4-6 gözyaşı grubu Kur’an kursu, Yaşar Şarki Hafızlık Kursu, yapımı ve bakımı bitmeme fail cami ve bünyesinde 250 şahsiyet mescid, 300 şahsiyet konuşma salonu, katalog, haddinden fazla amaçlı salonların yer alacağı müftülük külliyesi çalışmaları karşı bilgilendirmede bulundu.

Ziyaretten ve verdiği bilgilerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ilçebay Atar, Müftü Belen’e teşekkür etti.

Kaymakam Atar, yeryüzü bodur zamanda Kur’an kurslarını ve müftülük külliyesi inşaatını mülakat edeceğini kaydetti.

Müftü Belen’in Ilçebay Atar’a yaptığı ziyarette, vaiz Rafet Tütün ve Gestalt Yörgüç Vakur Cami ilmek görevlisi Muhitin Ahenktar da bulundu.

Share: