CHP lideri Kılıçdaroğlu, KHK’lılar hakkında “Icığı Cıcığı görevlerine iade edilecek” sözlerine meydanlık getirdi

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ayrımsız vatandaşın “Başa geldiğinizde KHK’lılar ile ilgili elbette bir somut çözüm önerisi sunacaksınız?” sorusuna “Hacısı Hocası görevlerine iade edilecek” diye karşılık vermişti. Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri ağız dalaşı yaratmıştı.TELE1 ekranlarından Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gündeme ait açıklamalarda bulunurken KHK’lılarla ilişkin sözlerine dahi açıklık getirdi.

“TERÖRDEN MAHKUMSA BİZ NASIL GÖREVE GETİRELİM?”

Aysever’in Kılıçdaroğlu’nun KHK çıkışı hakkında “FETÖ’cülerin önünü açtı dediler. Aşağılık hepsini iadeli mi edeceksiniz?” sorusuna fiyat kendisine CHP lideri şu açıklamalarda bulundu:

“Acaba Kılıçdaroğlu’nu şüphesiz yumruk durumda bırakırız diye niteleyerek düşünüyorlar. Daha geçmiş söyledim. KHK ile sulh akademisinde görevden alınanları iade edeceğiz. KHK ile atık bir can, mahkemeye gitti. Müddeiumumi diyor kim tıpkı öz namevcut. Biz göreve reddetme edeceğiz. KHK ile atmışsınız, mahkemede aklanma etmiş. Amma sizi başlatmıyorlar. Biz başlatacağız. Mahkum olanlar var, terörden ötürü. Terörden mahkum olmuşsa tığ elbet göreve getirelim?

“FETÖ İLE BERABERCE YATAN SİZDİNİZ, SUÇLANAN KILIÇDAROĞLU”

Bunlarda karın yok. FETÖ ile baş başa yatan sizdiniz. Temas cins rezaleti işleyen sizdiniz. Suçlanan Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu kim haksızlığa uğradıysa adalet için oradadır. Devletin dini adalettir. Umum benim ne dediğimi gayet dolgunca biliyor”

HANGI OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu programları kapsamında Samsun’a gitti. Çarşamba ilçesindeki TEKNOFEST’i musahabe eden Kılıçdaroğlu, ilk kez bu etkinliğe katıldı. Elan sonradan tümen kadro toplantısına geçen Kılıçdaroğlu, çıkışta KHK’lı benzeri vatandaşla bukanak üstü kardeşçe etti. KHK’lı benzeri kadının “Siz göreve geldiğinizde bize zahir benzeri çözüm üreteceksiniz?” sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Bir Iki ilk televizyonların olduğu yerde söyledim. KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz. Aynı arkadaşımız çabucak bu işle ilgileniyor” ifadelerini kullandı.Share: