CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sinirlendirecek sözler: Namzet olmamdan korkuyor

2023 seçimlerine aylar kaldığında siyaset arenasında da canlı eyyam yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Topluluk İttifakı’nın adayı olduğunu açıklarken Millet İttifakı’nın adayı ise belirsizliğini koruyor.

KARŞILIKLI RESTLEŞTİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan dahi gelişigüzel fırsatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenip “Hodri vadi Bay Kemal. Haydi çık karşıma, aday ol” diyor. Başka tarafta Kılıçdaroğlu ise sıklıkla, namzet olacak ismi intihap tarihi belirlendiğinde açıklayacaklarını belirtiyor. Ancak CHP liderinin “Bu yolda benimle misiniz?” ve “Kılıçdaroğlu diye biri var, bu adamı bile aynı incelemek lazım’ denmeli” şeklindeki çıkışları adaylığa yeşil kandil kendisine yorumlanmıştı.

“NAMZET OLMAMDAN KORKUYOR”

Kulisler bu restleşmeleri konuşurken Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Tele 1’e gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan Cumhur Reisi adayı olmamdan çok korkuyor. Korkmasa televizyonda karşıma kazanç tartışırız. Birçok sefer kendisini televizyonda hem birlikte kendi istediği bire bir televizyonda kentlileşmiş bir şekilde tartışmaya nida ettim ama sonsuz kaçıyor. Tıpkısı yol daha söylüyorum. Gel kamuoyu önünde tartışalım.” ifadelerini kullandı.

Share: