CHP’li Başarır “Mahkemeyi basmadık” dedi, Vekil Bozdağ “Biber Dolması söylüyorsunuz” diye niteleyerek tepki gösterdi

CHP Mersin Ağacı Saylav Yüksek Ateş Parçası Başarır, Yalova Adliyesi’nde duruşma heyetinin üzerine yürüdüğü iddialarını yalanlayarak, “O an mahkeme salonunda olan havuz medyasının aynı gazetecisi bilinmez tıpkı çekicilik yaptı” dedi. Bu sözler üzerine Hak Bakanı Bekir Bozdağ, “Dalavere söylüyorsunuz, kayıtlar arasında” diye Başarır’a reaksiyon gösterdi.

Türkiye Büyük Kavim Meclisi (TBMM) Cazibe ve Bütçe Komisyonunda, Hak Bakanlığı, Zatî Verileri Koruma Kurumu, Ukubet ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Türe Akademisi, Hakimler ve Savcılar Oturmuş, Türkiye İnsan Hakları ve Teadül Kurumu, Esas Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay’ın 2021 yılı kesin adisyon yasa teklifi, 2023 yılı bütçe yasa teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Cumhuriyet Altını Ahali Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Mürtefi Dirayetli Başarır ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ortada tartışma çıktı. CHP’li Başarır, bütçeye ilgilendiren görüşünü bildirdiği esnada, tıpkı gazetenin “CHP’den Yalova’da planlı provokasyon. Araç tuşuna basıldı, Şanlı Maharetli Başarır ucuz şovuna başladı” başlıklı haberini ele alarak, “Yalova’da benzeri fenomen yaşadık. O zaman murafaa salonunda olan havuz medyasının aynı gazetecisi belirsiz tıpkı cazibe yaptı. O videoları böl-kes-yapıştır yerine içtimai medyada paylaştı. Bunun üzerine siz mahkemenin hal kayıtlarını almadan, parçalanmamış bilgileri almadan akşam saatlerinde açıklama yaptınız. Yalova Adliyesi’ni görüşme ettiniz. Sayın Bakan (Bekir Bozdağ), orada olanların tamamını incelediniz mi? Biz mahkeme bastık mı” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Nazır Bozdağ, “Hile söylüyorsunuz. Kayıtlar arasında” diyerek bedel verdi. Başarır ise, “Bana yalan söylüyorsun mersiye. Tığ orada mahkemeyi izlem ediyorduk. 50 milletvekili mahkemeyi takip ederken mahkeme salonunu tecezzi ettik. Elbet murafaa bastık” diye niteleyerek kendini savundu. – ANKARA

Share: