Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla alınan kararlara göre 6 bakanlıkta görevden alma ve atamalar gerçekleşti

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, haddinden fazla sayıda amme çalım ve kuruluşlarında atamalar gerçekleştirildi.

6 BAKANLIKTA GÖREVDEN AHIZ VE ATAMALAR

Çalışma ve Içtimai Asayiş Bakanlığında kilitsiz küreksiz bulunan Ahbaplık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Topluluk Sarıakçalı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başbuğ Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Ahu görevlerinden makbuz.Milli Eğitim Bilimi Bakanlığında peyda kâin Asıl Yetişek Genel Müdürlüğüne Tuncay Morkoç ve Destek Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Levent Özil atandı. Milli Defans Bakanlığında örtüsüz kâin Hazırlık Hizmetleri Umumi Müdürlüğüne Mehmet Cebbar atanırken, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı Erek Talih görevden makbuz. Keyif Bakanlığında degaje kâin müfettişliğe, ehliyet sınavında başarı gösteren denetmen yardımcısı Mehmet Sait Uluğ atandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Dulda ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez görevden alındı. Ekincilik ve Orman Bakanlığında meydanda kâin Azık ve Arama Umumi Müdürlüğüne Durali Kerim, Bilgi Teknolojileri Umum Müdür Yardımcılıklarına Yasin Hakkı Muhteşem ve Atilla Bektaş atandı. Tecim Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ethem Çakırdoğan görevden makbuz.

DİĞER KURUMLARDAKİ FARIZA DEĞİŞİKLİKLERİ

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğünde yıldızlı kâin Yönetim Kurulu Üyeliğine Mutlu Koç atandı. Eroin Istikşaf ve Kontrol Umumi Müdürlüğünde bariz bulunan Gün Doğusu Akdeniz Havza Müdürlüğüne Beklenti Kültürlü, Mutedil Anadolu 3. Nahiye Müdürlüğüne Güçlü Endişe getirildi. Güneydoğu Küçük Asya Projesi Toprak Kalkınma İdaresi Başkanlığına Hasan Maral getirildi. Türk Berat ve Ayraç Kurumu Başkanlığına ve Yönetim Kurulu Başkanlığına kurumun Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar atandı. Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Dirimsel Hür ve Mustafa Özkaya ile İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Izdırap ve Mersin Orman Nahiye Müdürü Kenan Akduman görevden alındı. Celal Su İşleri Umumi Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Kayaç Talih ve Şadiye Yalman ile IX. Kesim Müdürü Mahmut Dündar, XIII. Nahiye Müdürü Hayrullah Ateşli ve XX. Mıntıka Müdürü Sadullah Seven görevden alındı. Celal Akarsu İşleri Genel Müdürlüğünde kemiksiz kâin Umum Müdür yardımcılıklarına Abdullah Ekin, Mehmet Akif Balta ve V. Toprak Müdürü Uğur Alp atandı. Ekincilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü Umum Müdür yardımcıları Yüce Osman Gaddar, Sait Kocabey ve Ertuğrul Anbar görevden makbuz. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde bulutsuz kâin Yönetim Kurulu üyeliklerine Mustafa Alpaslan ve Nebi Polat atandı.Share: