Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de

Ankara, Antalya ve Yalova’de bazen turizm bölgesi ve merkezlerine ait sınırların yeniden belirlenmesi ile 4 ilde gâh taşınmazların tez kamulaştırılmasına ait Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’üstelik yayımlandı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara bakarak, Ankara Kızılcahamam Turizm Bölgesi, Antalya Alanya İncekum Turizm Merkezi ve Yalova Armutlu Termal Turizm Merkezi’nin sınırları yeniden belirlendi.

Söz konusu karar 2634 mahdut Turizmi Motivasyon Kanunu’nun 3’üncü maddesi uyarınca verildi. Kararda, belirtilen turizm bölgesi ve merkezlerine ilgili bakir sınırların gösterildiği krokiler üstelik düzlük aldı.

4 ilde çabuk kamulaştırma kararı

Bitlis’in Yabani Armut ilçesine mecbur Tunus Mahallesi sınırları içerisinde kâin bazen taşınmazlar Dolgun Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca başlatılan hane projesi kapsamında gerekseme mahsus yapılaşmanın ivedilikle sağlanması üzere TOKİ tarafından çabuk kamulaştırılacak.

Sakarya’nın Karasu ilçesine mecbur Fevk İncilli Mahallesi’nde kâin aynı emlak restore edildikten bilahare “hars evi” adına sosyal, kültürel ve ayrımsız içerikli faaliyetlerde kullanılmak için Karasu Şehremaneti Başkanlığı aracılığıyla, Kocaeli’nin Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesi’ndeki bazı taşınmazların dahi bölgedeki tescilli yapıların ve çevresinin ihya edilmesi amacıyla Dilovası Belediye Başkanlığınca tez kamulaştırılması yapılacak.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Mazıköy Mahallesi’ndeki belirlenen parsel üzerindeki taşınmazın benzeri kısmı ise Anastasiapolis Antika Kenti 1. Paye Kazı Bilimsel Sit Alanı’ndaki yapı kalıntılarının ortaya çıkarılması amacıyla Firez ve Turizm Bakanlığınca çabuk kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Bu arada Van’ın Edremit ilçesi Eski Cami ve Eskimemiş Cami mahalleleri sınırları içerisinde vadi düz kâh alanlar Kentsel Dönüşüm ve Hisse Senedi Proje Alanı car edildi.

Karar doğrultusunda kentsel transformasyon ve hisse senedi projesi içre düzlük düzlük ve harca temel derece üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ilgilendiren taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve hareket amacına müteveccih mamure planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Kütahya’üstelik “Sahipsiz Hayvanları Himaye Birliği” kuruldu

Resmi Gazete’üstelik yayımlanan bir başka Reisicumhur kararı ile Kütahya’de “Sahipsiz Hayvanları Dulda Birliği” kurulmasına cevaz verildi.

Söz konusu müsaade 5355 basit Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’nun 4’üncü maddesi gereğince verildi.

Share: