Cumhuriyet Altını Bayramı videosu Galebe Partisi’nde kriz çıkardı! Cübbeli Ahmet Hoca’nın kayınbiraderi ricat kararı aldı

HABERLER.COM/ HUSUSI OLGUN

Galebe Partisi’nin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle sosyal iletişim araçları hesabından paylaştığı video, öğür içerisinde krize hastalık oldu. Genel Başkan Beklenti Özdağ ve partinin resmi hesabından paylaşılan videoda, “Atatürk’e düşmanlık yapanlar fakat bir mağlubiyeti yaşayacak zavallılardır. Atatürk için yapabileceğiniz tıpkı bir tane molekül var; sevin ve içtinap etmek gösterin! Cumhuriyet Altını Bayramımız Hümayun Olsun” ifadelerine düz verildi.

VİDEOYA CÜBBELİ AHMET DE KONULDU

Utku Partisi’nin toplumsal iletişim araçları ekibi eliyle hazırlanan videoda, Cumhuriyet’e alın olan adlar ortada Cübbeli Ahmet Sarıklı lakabıyla aşina Ahmet Mahmut Ünlü dahi gösterildi. Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise bu videoyu sosyal iletişim araçları hesabından paylaştı.

CÜBBELİ’NİN KAYINBİRADERİ İSTİFA KARARI ALDI

Galibiyet Partisi’nin videosuyla ilgili kulislere sızan bilgelik ise bomba etkisi yarattı. İddiaya göre geçtiğimiz aylarda planlı kongrede Genel İdare Müesses üyeliğine seçilen Cübbeli Ahmet Öğretmen’nın kayınbiraderi Mustafa Arabul, Cübbeli Ahmet’e butlan yapıldığını belirterek incizap kararı aldı.

USTAOSMANOĞLU İÇİN ÜSTELIK TEPKİ GÖSTERDİ

Arabul’un antrparantez videoda İsmailağa Cemaati’nin rahmetlik lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun de Cumhuriyet Altını düşmanı kabilinden gösterilmesinin arkası sıra illet duyduğu kaydedildi. Arabul’un istifasını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağı öne sürüldü.

Share: