DÜRÜST Partili Canikli: “6’lı masa tüm anlamıyla hile dümen merkezi olarak çalışıyor”

SELIM Partili Canikli: “6’lı masa eksiksiz anlamıyla hile hile merkezi adına çalışıyor”

GÜMÜŞHANE YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli Gümüşhane’da katıldığı programda 6’lı masayı erek aldı. YANLIŞSIZ Partili Canikli, “6’lı masa cümle anlamıyla bir alavere dalavere yönetim merkezi yerine çalışıyor, hile. Baktığımız ahit birbirilerinin kuyusunu kazıyorlar.” dedi.

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı ve Iktisat İşleri Başkanı Nurettin Canikli 2023’e Doğru Kent Buluşmaları etkinliği kapsamında Gümüşhane’ye geldi. Özel aynı otelde, DÜRÜST Fırka MKYK üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, alım yöneticileri ve partililerle aynı araya mevrut AK Partili Canikli matbuat açıklaması gerçekleştirerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı konuşmada 6’lı masayı garaz düzlük ve 6’lı masanın henüz iktidara gelmeden birbirine düştüğünü tabir fail Canikli, 6’lı masanın bileşenlerinin birbirinin kuyusunu kazdığını söyledi.

“Henüz iktidara gelmeden birbirlerine düştüler”

6’lı masanın yeryüzü koskocaman hedefinin saylav sisteme andırmak olduğunun altını çizen SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı ve Iktisat İşleri Başkanı Nurettin Canikli, “Genişlik majör hedefleri yine vekil sisteme benzemek. Öyle mi? Türkiye 60-70 yıl milletvekili sistemle yönetildi. Tek dönemi siyasi istikrarın oluşmadığı ayrımsız yönetim şeklidir, hiçbir dönemde. Reisicumhur var kim Reisicumhur halk eliyle de seçilmiyordu. Sedir seçiyordu. Ama buna rağmen Cumhurbaşkanları ve başbakanlar bütün cenk etmiştir, istisnasız. Cümle kavgayı getiriyordu. O sistemde balans imkânsız. Ayrımsız dahi bunların önerdiği sistemde Cumhurbaşkanını umum seçiyor. Cumhurbaşkanını halk seçtiği antlaşma bu yetkiyi paylaşır mı? Şu dönemde kişi aralarındaki ilişkilerin fotoğrafına baktığımızda önerdikleri modelin ipuçlarını üstelik görebiliyoruz. Elan iktidara gelmediler şu anda 6’lı masa parçalanmamış anlamıyla aynı alavere dalavere idare merkezi yerine çalışıyor, alavere dalavere. Baktığımız devir birbirilerinin kuyusunu kazıyorlar. Daha nüfuz bulunmayan ortada ve elan diğerleri devreye girmedi yalnız Sayın Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu neler söylediler birbirlerine. Biri diğerine sen benim adamımı ayartıyorsun, içişlerime karışıyorsun diyor. Diğeri karışırım diyor. Elan iktidara gelmeden birbirlerine düştüler. Bu yapıyla aynı idare ortaya koyulabilir mi? Allah korusun bu yapının göreve gelmesi söylemek, ertesi zaman Türkiye’nin seçme anlamda kaotik aynı ortamın ortaya çıkması anlamına gelir. Daha şimdiden birbirlerine neler söylüyorlar. Özellikle basına yansımayan, tutkun kapılar ardında söylemlerini duysanız kulaklarınızı tıkarsınız. Daha iktidarın ucu gözükmeden şimdiden sanki iktidara mevrut kadar şu anda paylaşım yapamıyorlar ve inanılmaz ayrımsız şekilde uğraş başladı. Göreve gelmeden evvel bilcümle milletin gözü önünde bunun ortaya çıkması bile bizim üzere çok cesim.” dedi.

Share: