ELAZIĞ’DA ‘4’ÜNCÜ GELENEKSEL SALÇALI KÖFTE VE GASTRONOMİ FESTİVALİ’

ELAZIĞ’da, ‘4’üncü Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’ başladı. 3 aktarılma sürecek festivalde salçalı köftenin, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

Salçası, sosu ve yapımıyla Elazığ’a başmaklık lezzetlerinden biri olan salçalı köftenin Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılması adına Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası organizesinde valilik, şehremaneti ve Ticaret ve Endüstri Odası desteğiyle bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali’ başladı. Il meydanında yapılan festivalde ustalar vasıtasıyla yapılan lezzetli köfteler vatandaşların beğenisine sunuldu. 3 dolaşma süresince devam edecek olan festivalin geçmiş gününde şarkıcı Rafet Ahali Roman vasıtasıyla konser verildi.

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, bu yıl festivalinin dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini belirtti. Tarhan, ‘Esnaf odamız kendisine görevlerimizden tıpkısı tanesi de ilimiz mutfağını eksiksiz Türkiye’ye antrparantez dünyaya takdim etmek olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Elazığ gastronomisini tanıtıp insanların ilgisini haricen kente çekip özellikle seyahat turizmine ulama tedarik etmek üzere bu festivali düzenliyoruz. Festivalimiz çıktı geleneksel ayla geldi. Burada hep lokal ürünlerimizi tanıtıyoruz. Hem vatandaşımıza şiddetli vakit geçirtiyoruz hem da ilimizin mutfağını festival aracılığı ile tanıtıyoruz. Festivalimiz 3 çevrim sürecek. Tekmil vatandaşlarımızı festivale davet ediyoruz dedi.Share: