Gıda Rehberi açıklandı, mısır gevreğinin sıralaması şaşırttı

Tufts Üniversitesi’nden araştırmacılar, yediklerimizin caize içeriğini değerlendirmek üzere şimdiye büyüklüğünde tasarlanmış yer şümullü sistem olduğunu söyledikleri Azık Rehberi’ni oluşturdular.

Daily Yakın’in haberine göre, takım, kavundan McDonald’s’a büyüklüğünde 8.000’den aşkın araç ve içeceği inceleyerek üç sene geçirdi ve bunları 54 farklı özelliğe göre saymak amacıyla ilmî yöntemler kullandı.

Seçkin yiyeceğe 1 ile 100 ortada tıpkı benek verdiler, benek ne kadar yüksekse, yemeği o kadar metin akseptans ettiler. 100 ile 70 beyninde fakül kayran yiyecekler motivasyon edilirken, 69 ile 31 arasındakiler elden orta bire bir şekilde yenmelidir, 30’un altındaki değme şey ise yara akseptans edilir.

MISIR GEVREĞİ ÇOĞUNU SOLLADI

Baklagiller, kabuklu yemişler ve tohumlar, 78.6; meyveler, 73.9 ve sebzeler, 69.1 alırken tuzlu atıştırmalıklar ve tatlılar averaj nokta 16,4’le tercih edilmemesi gerekenler listesine girdi.

Ancak listede gâh sürprizler üstelik var. Kahvaltıda darı gevreği tüketmeyi sevenler, 83 benek aldığını görerek çabucak tahıl kategorisinde genişlik faziletli puanları değil, bir zamanda haşlanmış yumurtadan (51) elan yüksek nokta aldığını da görünce şaşırabilir.

Çalışmada meydan kayran isimlerden olan Müderris Jeffrey Blumberg, “Tahıllar natürel olarak ateş değildir. Aslında, şayet faziletkâr bir eksiksiz hububat içeriğine sahiplerse, bunun amacıyla dolgunca bir benek alacaklar ve şeker birlikte içermiyorsa, puan kaybetmeyecekler,” şeklinde açıklıyor.

 

 

 

Share: