‘Hatay 15’ ismiyle kaydı mevcut bebeğin ailesi aranıyor

6 şubatta hat üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık olan iki depremde 11 ilde nazik hasar meydana geldi. Bu illerden biri olan Hatay’bile de balaban yıkımlar gerçekleşti. söz konusu depremden etkilenen Hatay Büyüklük Hastanesi’ndeki hastalar ise mekân illere aktarım edildi. Bu hastalardan aynı tanesi ise serebral palsi tutarga hastası olan ve teneffüs sıkıntısı zihayat kimliksiz aynı süt kuzusu. Gönüllülerin refakat ettiği 13 maaş olan ve ‘Hatay 15’ ismiyle kaydı mevcut bebeğin, ailesi aranıyor.

SOLUNUM SIKINTISI NEDENİYLE SEVK EDİLDİ

Hatay 15’in tedavisi karşı bilgi veren Mersin Ağacı Site Hastanesi Yavru Sağlığı Eksper Doktoru Aslıhan Zararsız, hastanın depremin 2. gününde Hatay Büyüklük Hastanesinden genel durumu dağ ayrımsız şekilde, teneffüs sıkıntısı zımnında gönderme edildiğini kaydetti.

“KENDİ ÇOCUĞUMUZ, KENDİ EVLADIMIZ GİBİ SAHİP ÇIKIYORUZ”

13 maaş olan ve hastaneye yatışının 11. gününde olan kimliksiz bebeğin Hatay 15 ismiyle kaydının bulunduğunu belirten Zararsız, “Değme refakatçisi yok. Annesi, babası evet üstelik değme kâhil yanı sıra yoktu. Mersin Ağacı Site Hastanesinde biz Bala Sağlığı Uzmanı yerine serablal palsi tutarga tanısıyla takipli hastamız depremzede olarak tedavisini sürdürmekteyiz. Hastamıza gönüllü namına refakatçilik edilmekte. Bulunan tedavilerine bitmeme ediliyor. Teneffüs sıkıntısı bitmeme ediyor fakat değme göçük bulgusu namevcut. Engelli, mide hortumu var, oksijen desteği almakta, günlük takipleri yapılmakta. Özlük çocuğumuz, zat evladımız üzere ehil çıkmaktayız. Kimliği namevcut amma onunla ilişkin de araştırma yapıyoruz” dedi.

Share: