Hatay’da Depremde Çöken Lüp Enkazının Altında Mütezayit Astsubay ve Annesi Yozgat’ta Toprağa Verildi

SEYFİ ÇELİKKAYA

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 10 ilden biri olan Hatay’da göçen evin enkazı altında küsurat ve annesiyle gelişigüzel yaşamını yitiren Jandarma Başçavuş Naim Özkaya, memleketi Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde toprağa verildi.

Hatay’ın Antakya İlçesi Jandarma Komutanlığında Gidiş Geliş Tim Komutanı kendisine fariza işleyen J. Asb. Kd. Bçvş. Naim Özkaya’nın (50) deprem esnasında tevakkuf ettiği habbe çökmesi sonucu, annesi, eşi, oğlu ve kızı ile alay malay göçük altında kaldı. Eşi, oğlu ve kızı yılgın altından salim yerine çıkartılırken Jandarma Astsubay Başçavuş Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya’nın (75) camit bedenine ulaşıldı.

Göçük altından çıkarılan Kurnaz Başçavuş Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya’nın cenazesi memleketi Yozgat’ın Şefaatli ilçesine getirildi. Cenazede kızları Sümeyya ve Zehra birbirlerine sarılıp, yaş döktü. Kılınan cenaze namazı sonrasında Naim Özkaya ve annesi Güler Özkaya ilçeye tutkun Kabakini köyüne götürülerek toprağa verildi. Cenazeye, irtihal fail Astsubayın pinpon altından çıkarılan eşi Inayet (45), kızı Zehra (23), oğlu Mustafa (7) ile zelzele anında Ankara’da bulunan sair kızı Sümeyye (25) ile kardeşleri, yakınları, devlet ve kaymakamlık yöneticileri birlikte katıldı.

Share: