“Her Evden Bire Bir Battaniye” kampanyası başlatıldı

Facia bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak için Vilayet koordinesinde “Gelişigüzel Evden Bir Battaniye” kampanyası başlatıldı.

AFAD güruh salonunda planlı yardım toplama çalışmaları ile ilişik toplantının peşi sıra Ilbay Mehmet Çalınmış, Erzincan Facia ve Evgin Kapsam Müdürlüğü’ndeki arkalama çokluk birimini ve Cumhuriyet Meydanında kurulan arkalama toplama merkezini ziyaret etti.

Erzincan Belediye Reisi Bekir Aksun, Vali Yardımcıları Yunus Emre Asıl ve Mehmet Deniz Arabacı, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşu temsilcilerinin de haremlik ettiği ziyaretlerde, yetkililerinden yapılan icraat hakkında bilgiler kayran Vali Araklama, depremzedelere ulaştırılmak üzere değişik yardımlarda bulunan vatandaşlarla bile kardeş kardeş ederek, teşekkürlerini iletti.

Başlatılan arkalama kampanyası ile ilişkin konuşan Vali Sirkat, “Erzincan’birlikte seçme haneden hareket bölgesine tıpkı battaniye diye başlıyoruz. Bunun haricinde, bölgenin ihtiyacı olan içme suyu, gıda ve hayat malzemeleri kadar vatandaşlarımızın gönlünden ne koparsa, Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğumuz bu çadırda topluyoruz. Burada toplanacak ayni yardımlar tırlarla ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılacak” dedi.

Konuşmasının devamında, değme kesimden ve seçkin yaştan vatandaşımızın zat çabaları ve canıyürekten tıpkı şeyler yapmaya çalıştığını belirten Vali Çalınmış, “Erzincan’ın merkezine kurduğumuz bu çadırla ilimizde toplanan yardımları müstelzim yerlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Görüyoruz kim önce saatlerden itibaren vatandaşlarımız müzaheret malzemelerini getirmeye başladı. Depremi sunu yakından bilen şehrin insanları namına, tekmil vatandaşlarımıza verecekleri desteklerden yağlık şimdiden şükranlarımı sunuyorum” dedi. – ERZİNCAN

Share: