Hizan’da “Gaziler Haset” nedeniyle tören düzenlendi

Bitlis’in Hizan ilçesinde “19 Ilkgüz Gaziler Haset” nedeniyle merasim düzenlendi.

Hükümet Konağı bahçesinde planlı merasim, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Hizan Asayiş Korucuları Martir Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Methi Özdemir, günün valör ve önemini belirten meşveret yaptı.

Törene, Kaymakam Nurhalil Özçelik, Şehremini Cezail Aktaş, İlçe Güven Amiri Mahmut Kavi Eyidoğan, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Bitlis Şubesi Başkanı Yusuf Özdemir, Hizan Düzenlilik Korucuları Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Methi Özdemir, gaziler, alım müdürleri ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri katıldı.

Törenin peşi sıra Özçelik, şehit ve gazi yakınlarıyla tıpkı araya geldi.

Gazilerle arkadaşça ederek günlerini kutlayan Özçelik, “Vatan, sancak ve kavim için canını ortaya koyarak savaşım eden yiğitlerimiz ve onların nadir aileleri üzere ne yapsak azdır. Sizler bize şehit ve gazilerimizin emanetisiniz. Şehit ve gazilerimizin ortaya koydukları azim ve stabilizasyon sebebiyle ruz sahnesinde millet namına varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan topraklarda onlardan aldığımız güçle huzurlu tıpkı şekilde yaşıyoruz.” dedi.

Share: