Iktisat eleştirilerine Reisicumhur Erdoğan’dan tepki: Hani seçme yan çökmüştü

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya El Erki Meydanı’nda Sakarya Müstacel Uzanım Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim bilimi yatırımları ile yapımı tamamlanan farklı projelerin toplu açım törenine katıldı. Cumhur Reisi Erdoğan burada yaptığı konuşmada ekonomiyi eleştirenlere birlikte cevap verdi. Yolların tıklım tıklım meşgul olduğunu belirten Erdoğan, “Bu iktisadi canlılığı gösteriyor amma gözü olan görür, dili olan hakkı konuşur, kulağı olan üstelik duygulu.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Elinizi vicdanınıza koyun. Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum. Türkiye’ye sonuç 20 yılda çok eseri ve hizmeti bunlar kazandırabilir miydi? Ülkenin bugün yaşadığı sevgili ve sıkıntıları bunlar çözebilir miydi? Gençlerimizin beklentilerine bunlar karşılık verebilir miydi? Bu sene terbiye tedris yılının açılışını İstanbul Sancaktepe’bile yaptık. Sıraların üstünde kitaplar, yardımcı öğüt kitapları ücretsiz adına yavrularımıza takdim edildi. Sınıfta birçok mektepli vardı? 20 öğrenci. Tığ okurken o sınıflarda 70-80 mektepli vardı. Nerelerden nerelere geldik.

“6’LI MASAYI DEVİRMEYE HAZIR MISINIZ?”

Kişi emeği, gayreti, alın teri olmayan işlere belen bağlayarak nüfuz üyesi görenleri sandıkta sizlerin bire bir sefer daha uyandıracağınıza inanıyorum. 6’lı masayı gerektiği şekilde budun adına devirmeye amade mısınız? Şu anda bunu bu saha söylüyor. Anca eskisi kadar siyasi ve toplum mühendisliği oyunlarla istikameti belirlenecek talih olmadığını bunlara hep gelişigüzel göstereceğiz.

“RAHATSIZLIKLARI TÜRKİYE’NİN BÜYÜYOR OLMASINDAN”

Sadece YANLIŞSIZ Tümen, Cumhur İttifakı, Tayyip Erdoğan’ı iktidardan ıskat etmek değil; asıl erek Türkiye’yi siyaset, tutum, aut politikasıyla, güvenliğiyle bilinen yerlere, yavaş odaklarına yine bağımlı kuzuluk getirmektir. Bunların rahatsızlığı bizden değil, Türkiye’nin özgürce zat politikasını belirliyor, onurluca duruş sergiliyor, üretiyor, büyüyor, gelişiyor olmasındandır. Yolculuk olayları, 17-25 Antrakt, çukur eylemleri, DEAŞ saldırıları, istiklalimizin alelhusus istikbalimizi gaye düz 15 Orak Ayı çarpış teşebbüsü, ekonomimizi sıkıntı tehditlerine büyüklüğünde gerisinde işte bu uğur var. Bugün gelirken helikopterden köprülerimizi gördük. Osmangazi Köprüsü’nden Yavuz Padişah Essah Köprüsü’ne. Diğer taraftan Biga’dan, Sabiha Gökçen’den uçan geçici sayısı.

“YOLLAR TIKLIM TIKLIM KOMPLE, BU EKONOMİK CANLILIĞI GÖSTERİYOR”

Dünyada çekicilik limanları sınırlanmış, uçuşları kusursuz yapamıyorlar. Türkiye’bile köprülerimiz evelallah araçlar gidiyor geliyor. Hani ekonomide temas taraf çökmüştü, batmıştı. Helikopterden o yoları gördüm. Vesait, otomobiller, otobüsler, kamyonlar, tırlar tıklım tıklım yollar kırcı. Bu ayrımsız şeyi gösteriyor. Soylu Erki canlılığı gösteriyor. Ama gözü olan görür, dili olan hakkı konuşur, kulağı olan da duygun. Bunlarda hiçbiri bulunmayan”Share: