Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, Sakarya’da toplu küşat töreninde konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bu davanın neferleri yerine inşallah 2023 sonrasında de daha birçok yılları, oylumlu Türkiye’yi, büyük ve etkili Türkiye’yi, bilcümle alay malay nesir edeceğiz.” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Demokratlık Meydanı’nda planlı dolgun açılış töreninde mütekellim Oktay, 100 yılda yapılamayanı 20 yılda yapan bir Türkiye’nin olduğunu söyledi.

Oktay, 20 yılda 100 yılın işini eden bir Türkiye ve ayrımsız lider Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Oktay, şöyle devam etti:

“YANLIŞSIZ Öğür’yle Topluluk İttifakı’yla gelişigüzel inşallah 2023 ve sonrasına yürümek amacıyla Sakarya’dan, sizlerden esasen ‘2023’e alay malay yürüyelim.’ eylemek için geldik. Var mıyız? Haddinden Fazla elan ruhlu şekilde 2023’e ve sonrasına yürümeye var mıyız?

Dün gördük, bibi öz politik partisinin içerisinde kendi uray başkanlarından ‘aman’ dilenen, o bile yetmedi tıpkısı üstelik okyanusun ötesine gidip oradan birlikte diploma almaya etkin- kimden alacak icazeti- böyle tıpkısı önder… Kimden bahsettiğimi biliyorsunuz, değil mi? İsmini belki onu de söylemeye gerek yok amma söyleyelim; Kılıçdaroğlu. Kimden takanak icazeti? Serencam 1 yıldır az daha FETÖ aşığı olan ve gelişigüzel nev haklarını reddetme etmeye herhangi bir gittiği yerde tez fail bir reis ve altılı masadan bahsediyoruz. FETÖ mü dersiniz, PKK veya onun sevicileri mi dersiniz, DHKP-C mi dersiniz, rastgele biriyle dal kolalama olan aynı altılı masadan bahsediyoruz. Seyretme oynuyorlar özlük aralarında. Birisi benzeri yere gidiyor, ‘PKK’nın olduğu yerde ben olmam.’ diyor amma PKK’ya, bizim Mehmetçiğimizi, bizim insanımızı öldürene, o katile, teröriste ‘katil’ diyemeyen, ‘terör örgütüdür’ diyemeyenle bire bir yerde debi ediyorlar. ‘Masada yokmuş?’ Akla Yatkın, tığ dahi biliyoruz; masanın altında elhak. Peki bunlarla 2023 sonrasına giden ayrımsız Türkiye’yi hayalet edebiliyor musunuz? Sakarya’da kestirmece 60 milyarlık bir yatırımı işleyen YANLIŞSIZ Tümen iktidarından ve bugün de Topluluk İttifakı’ndan bahsediyoruz.”

“Seçme tip yatırımlarımızı, değme çeşit hizmetlerimizi vermeye devam edeceğiz”

Oktay, Sakarya’ya çokça henüz fazlasının yakışacağını vurgulayarak “Ulaşımıyla tarımıyla sağlığıyla eğitimiyle ve gelişigüzel alanda yatırımlarıyla birlik Türkiye’ye olduğu gibi bugün dahi aynı kararlılıkla Sakarya’ya inşallah herhangi bir kalem yatırımlarımızı, her nev hizmetlerimizi vermeye bitmeme edeceğiz. Biz söylersek, Recep Tayyip Erdoğan söylerse, SELIM Parti söylerse yapar. Yaptık mı bugüne kadar? Recep Tayyip Erdoğan verdiği beher sözü adına getirdi mi? ‘Dünya 5’ten büyüktür.’ dedi Birleşmiş Milletler’da (BM). ‘Dünya 5’ten büyüktür.’ dediği ahit hangi dediğini dahi anlayamayan altılı masa, şimdi ‘Bütün dünya 5’ten büyüktür.’ demeye başladı. Yani BM’de baştan yapılanmaya gidiyoruz. Bunu dünyaya haykıran kimdi? Önceki, Recep Tayyip Erdoğan’dı. İşte dünya lideri Sakarya’de ve sizlerle buluşmaya geldi. Var mıyız? Var mıyız Recep Tayyip Erdoğan’la 2023’te, 2023 sonrasına yürümeye? Bu yüzyılı Türkiye yüzyılı yapmaya var mıyız bütün alay malay?” ifadelerini kullandı.

Geleceğe birlikte ayrımsız şekilde zinde hep birlikte yürüyeceklerinin altını çizen Oktay, ” Herhangi Bir alanda gelişmeye devam edeceğiz. Arsıulusal alanda bölgedeki ve küresel anlamdaki değme türlü soruna çözümün adresi olan Recep Tayyip Erdoğan’la inşallah 2023 sonrasında birlikte hem Türkiye’nin sorunları hem bölgenin sorunlarının çözümü hem birlikte global benzeri şef adına global sorunların çözümüne bütün gelişigüzel gideceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Oktay, savunma sanayisinde yerlilik oranının yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıktığına işaret ederek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bakın dünyaya, bugün enerjide kriz var. İnşallah ayrımsız başarıyı enerjide göstererek 2023 sonrasına, bir başarıyı sağlıkta gösterdik ama daha ötesini göstererek 2023 sonrasına yürüyeceğiz. her bir sektörde birlikte göstereceğiz bu başarıyı ve Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yürüyeceğiz. Mıhlı duracağız ve liderimiz metin yürümeye bitmeme edecek inşallah. İlk günkü heyecanla ve aşkla Sakarya’nın burada olduğunu görüyoruz. Bu davanın neferleri olarak bile inşallah bilcümle alay malay 2023 sonrasında üstelik henüz birçok yılları, balaban Türkiye’yi, şişman ve faal Türkiye’yi, bütün alay malay inşa edeceğiz. Temas alanda balaban ve kıvrak Türkiye.”

Share: