İngiltere’birlikte 6,7 milyon kişi tedavi doğmak üzere bekliyor

İngiltere’de yapılan aynı araştırı, Millî Keyif Sistemi (NHS) bünyesinde tedavi olmak amacıyla bekleyen hastaların sayısının rekor seviyede artarak 6,76 milyona çıktığını ortaya koydu.

“A&Es” isimli akıl kuruluşu tarafından planlı araştırmaya bakarak, haziran ayında bekleme listesine katılanların sayısı 100 bin güç daha artarak, 6,76 milyona ulaştı.

Bu listede benzeri yıldan çok bekleyenlerin sayısı haziran ayında 355,774’e çıktı. Haziran ayında ivedili servislerde 12 saatten çok bekleyen hastaların sayısı ise 29,317’ye yükseldi.

The Independent gazetesi ise ayrı bir araştırmada, temmuz ayının ilk iki haftasında ivedili servislerde 12 saatten fazla bekleyenlerin sayısının sunu bir iki 50 bin can olduğunu aktarmıştı.

A&Es araştırmasına bakarak, acil servise başvuranların çabucak yüzdelik 7’si evvel dört saat içinde tedavi olma imkanı buldu.

Esenlik Bakanlığı’nın, ivedili servise gelenlerin yüzde 95’inin evvel dört saat zarfında tedavi olmasını ulusal tasavvur namına açıklamasına rağmen, bu hedefe 2015 yılından bu yana ulaşılamadı.

Gine yapılan araştırmaya bakarak, ambulans servisi orak ayı ayında averaj 59 zaman zarfında müstacel parasız çağrılarına karşılık verebildi. Bu şevket haziran ayında 51 dakika adına kayıtlara geçti.

Sağlık Bakanlığı, bu konuda sayı farkı 18 dakikayı ulusal maksat namına belirlemişti.

İngiltere virüse alın D vitamini testine başlıyor

 

İngiltere pandemi öncesine döndü

 

Share: