İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı törenle kutlandı

İpsala ilçesinin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü zımnında merasim düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda planlı merasim saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Elan sonradan Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

İpsala Belediye Reisi Abdullah Naci Ünsal burada yaptığı konuşmada, krallıklara başkentlik, uygarlıklara ocak sahipliği yapmış ilçelerinin insanlığa cephe veren yapısıyla tarihte mehabetli bire bir düzlük tutmayı başardığını belirtti.

“İpsala güler yüzlü yürekten insanları ile bölgemizin incisi bizim ise ayn bebeğimizdir.” diyen Ünsal, “Tanrı bizi sizlerin karşısında utangaç etmesin dilekleriyle çıktığımız bu yolda önemsiz yıldır siz kızıl hemşerilerime çalışmak üzere canı gönülden uğraş ediyoruz. Biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Halktan uzak ve eneze projeler adına halkımızın ihtiyaçlarını bilcümle rüçhan tuttum ve bunun mutluluğunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Törene, SELIM Tümen Edirne Mebus Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, İpsala Kaymakamı Ömer Canan, Garnizon Komutanı Ilçebay Ahmet Ferit Gürbüz ve vatandaşlar katıldı.

???????

Share: