İyi Parti Ardahan İl Başkanı’na Müteveccih Saldırının Görüntüleri Ortaya Çıktı

ÖZKAN KARAKAYA

İYİ Öğür Ardahan İl Başkanı Ötede Çelik’a yönelik yumruklu saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya daha çok. Görüntülerde, üç saldırganın Polat’ı beklediği, arabasına yaklaştığı tam iki saldırganın Polat’a tahakküm attığı ve henüz sonraları kendilerini muntazır tıpkısı araçla görüngü yerinden uzaklaştıkları görülüyor.

Sivri Polat, 10 Ilkgüz Cumartesi günü, diyaliz tedavisi üzere gittiği Ardahan Devlet Hastanesi’nin önünde üç kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Polat, saldırının ardından yaptığı açıklamada, şunları kaydetmişti:

“Bir Iki evvel diyalizden çıkarken kimliği belgisiz 3 güç marifetiyle saldırıya uğradım. Benim kimesne ile kişisel tıpkı hesabım, kimseyle değme kavgam, algı-verecek davam yok. Bu saldırının politik olduğunu düşünüyorum. Asker evet de geç bu alçakça saldırıyı yapanlarla tabii kim karşı karşıya geleceğiz. Mertçe karşımıza çıkamayan alçaklar, yeryüzü savunmasız olduğum anda saldırıya geçtiler. Elbette ki gelişigüzel şeyin bir bedeli evet. Devletimiz ve polislerimiz araştırmayı yapıyor, inşallah yer güdük zamanda failler yakalanacak ve biz de kendilerini tanımış olacağız.”

Baş Döndürücü Çelik’a yönelik saldırının düzenlilik kamerası kayıtları ortaya daha çok. Görüntülerde, hastaneden çıkan Polat’ı üç saldırganın beklediği görülüyor. Saldırganlardan biri, arabasına yaklaştığı sırada Çelik’a pres atıyor. Diğer bir saldırgan da yere düştükten sonraları Polat’ı yumrukluyor. Üç saldırgan, çevredekilerin arkalama koşması üzerine koşarak fenomen yerinden kaçıyor ve az buçuk ilerde kendilerini bekleyen otomobile binerek fenomen yerinden uzaklaşıyor.

Saldırganlar hakkında şikayette bulunan Begayet Çelik, kendisini zedelenmek edenlerden A.Ç.’nin Iğdır’üstelik yakalandığını, başka zanlıların yakalanması için güvenlik güçlerinin araştırmasının devam ettiğini söyledi.Share: