Karaelmas Turizm Ekspresi güzergahı tanıtıldı

HARS ve Turizm Icra Vekili Yardımcısı Bulunmaz Alpaslan, Ankara- Zonguldak hattında baştan başlatılması planlanan ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ ile Çankırı’ya geldi. Ekspresin güzergahı ise turizmcilere tanıtıldı.

Hars ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan, turizmcilere güzergah tanıtımı üzere planlı ve Ankara’dan debi fail Karaelmas Ekspresi ile Çankırı Garı’nda mola verdi. Alpaslan’a Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, YANLIŞSIZ Öğür Çankırı Mebus Salim Çivitcioğlu, YANLIŞSIZ Öğür Ankara Mebus Zeynep Talih, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Salim, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Abdulkadir Polat ve yetkililer zevcelik etti. Burada açıklamalarda kâin Alpaslan, Türkiye Cumhuriyeti Heybet Demiryolları (TCDD) Nakliyat A.Ş. eliyle Ankara-Zonguldak hattında başlatılacak ‘Karaelmas Turizm Ekspresi’ seferinin ilerleyici günlerde hizmete alınacağını belirtti.

Alpaslan, “Karaelmas Turizm Ekspresi’yle ilişik adına daha ilk sayın milletvekillerimizin girişimiyle Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkmıştı ve bu güzergah başlamıştı. Biz da bunun realize edilmesiyle ilgilendiren çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yer başta bu Karaelmas treninin, turizm ekspresi olması yönündeki çalışmalarımızda sona yaklaşmış durumdayız. Bunu tekrar arzulu turizmcilerle özellikle turizm gezi acente sahipleri tevessül etmek üzere onlarla yeniden bu volta üstünde gezi yaparak seyahatin tamlık boyutlarıyla değerlendirilmesinin henüz efektif henüz bol olması için icraat yapıyoruz” dedi.Alpaslan, tren ile yola devam edeceklerini belirterek, “Gelmişken Çankırı’mızın turizm açısından potansiyelini, ölçülü çalışmaları durumunda ve durumlarını de kıymetlendirmek üzere geldik. Sayın vekillerimizle valimizle ilgilendiren tamlık belediyemizle çalışmalarımızı yaptık. Buradan tekrar Çankırı’nın ilçeleri ve Karabük’e büyüklüğünde Çerkeş görünmek için uğrayıp yolumuza devam edeceğiz. İnşallah arz bodur zamanda de bu Karaelmas trenimiz, turizm ekspresimiz bile seferlerine başlayacak. Buna yönelik çalışmalarımızda son aşamaya mevrut durumdayız” diye niteleyerek konuştu. Çankırı Sodyum Klorür Mağarası’nı da müzakere eden Bakan Yardımcısı Alpaslan, peşi sıra tren ile Karabük’e akım etti.

?

Share: