Karamollaoğlu kurultay konuşmasına toplumcu şairin şiirini okuyarak başladı

Feyiz Partisi 8. Cılız Şişman Kongresi, Ankara Hacı Saraka Ege Üniversitesi Kongre ve Hars Merkezi’nde toplandı. Kongrede mütekellim Umumi Başkan Karamollaoğlu, adaletin açığı kapatılmadan akan, bütçe ve dış ticaret açığının kapatılmasının tür olmadığını söyledi. Türkiye’bile milyonlarca işsizin bulunduğunu ve yoksulluğun gelişigüzel sabık aktarılma derinleştiğini anlatım fail Karamollaoğlu, “İsraf almış başını gitmiş. Imdi ‘İhalelerde yolsuzluk yapılıyor’ diyemiyoruz, adeta usulsüzlük yarmak amacıyla ihaleler yapılıyor.” diye niteleyerek konuştu.

OKUDUĞU ŞİİR DİKKAT ÇEKTİ

Karamollaoğlu’nun konuşmasına sosyalist saz şairi Adnan Yücel’in şiiriyle başlaması ise ilgi çekti. Yücel’in “Sunu Çok Yüzü Oluncaya Arbede” şiirinden dizeler okuyarak konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Bire Bir inancın yüceliğinde buldum seni. Aynı kavganın güzelliğinde sevdim. Bin yol budadılar dinç dallarımızı. Bin öğün kırdılar. Gene çiçekteyiz aha gene meyvedeyiz. Bin defa korkuya boğdular zamanı. Bin defa ölümlediler. Gene doğumdayız aha, esasen sevinçteyiz. Bitmedi henüz sürüyor o uğraş. Ve sürecek arz çok yüzü oluncaya dek!” dedi.

“BU DEVİR ARTIK KAPANMIŞTIR”

Ülkenin seçkin ferdinin eş problemlerine çözüm yollamak namına yola çıktıklarını ve tıpkı masa etrafında tıpkı araya geldiklerini tamlayan Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Bu masa, kaybedilecek seçimin peşi sıra yaşanacak tıpkısı 5 yılın daha ülkemize ve insanımıza neye dünyalık olacağını gayet bol bilenlerin kurduğu benzeri masadır. Birileri matlup fabrikalarında daim yeni düşmanlar, hainler, teröristler buluş yazar toplumu birbirine kırdırmak istiyor. Fakat kaybeden bilcümle Türkiye oluyor, kazananlar ise daima aynı avuç zadegan. Bilinsin kim bu ahit kapanmıştır imdi. 85 milyonun kazanacağı tıpkı dönemi başlatıyoruz. Allah’ın izniyle bu masa, Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanını belirleyecek, parlamento aritmetiğinde üstelik çoğunluğu elde ederek, ülkemizin problemlerine çabuk ve kalıcı çözümler üretecektir.”

İktidar olmaları halinde hayata geçirecekleri politikaları ve hedefleri birlikte anlatan Karamollaoğlu, “Bugünkü zihin çarpıktır, bugünkü uyum bozuktur. Biz bu berbat düzeni, bu çarpık zihniyeti hâllenmek için mücadele ediyoruz. İşte zaman ‘Bismillah’ diyerek önümüzdeki seçimlerin startını veriyoruz. Bu seçimde milletimizle ahali ele, kalpgâh yüreğe verecek, bu darmadağın düzeni, bu rüşvetçi vurgun düzenini değiştireceğiz.” ifadesini kullandı.

TEK ADAY

“Kararlıyız Milletin İktidarında Kut Var” sloganıyla planlı kongrenin Sedir Başkanlığına, Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Kaya seçildi. Karamollaoğlu’nun yegâne namzet olduğu kongrede, 1200 delegenin rey kullanması bekleniyor. Kongrenin yapıldığı salonun girişine çarkıt başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ve Umumi Başbuğ Karamollaoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu dev poster, salon içine ise “Saatlerinizi iktidara ayarlayın” kayıtlı pankart asıldı. Kongreye, Kut Partisi Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ve henüz sonradan adaylık yarışından çekilen Mete Gündoğan ile çarkıt TBMM Başkanı Bülent Arınç, Soylu Erki ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Genel Başkanı Recai Kutan, sakat Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri bile katıldı.

Share: