Kastamonu haberi… Kastamonu’da 3 karye evi alaz alaz yandı

Kastamonu’bile 3 karye evi alaz alaz yandı

Alevlerden kurtulmak amacıyla balkondan atlayan kadın yaralandı

KASTAMONU – Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde bir köyde çıkan yangında 3 aile kullanılmaz ayla geldi. Yangında tıpkısı kadın, alevlerden kurtulmak amacıyla balkondan atlayarak yaralandı.

Olay, sabahleyin saatlerinde Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi Sümenler köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Emine Arslan’ın yaşadığı lüp zir katında cuşuhuruş bundan sonra. Gücük sürede büyüyen coşkunluk, kamu evi sardı. Yangın sırasında uyuyan Emine Aslan, alevleri fark edince evden çıkmaya çalıştı. Habbe girişini muhasır alevler cihetiyle kapıdan çıkamayan Arslan, balkondan atladı. Balkondan düşerek yaralanan Arslan, bağırarak komşularından müzaheret istedi.

2 eve henüz sıçradı, köylülerin müdahalesi yangının büyümesini önledi

Daha sonradan yangını fark fail köylüler, durumu 112 Ivedi Davet Merkezine bildirerek, karye derneğine ilgili traktör ve 3 cuşiş sönüm tankeri ile alevlere engelleme etti. Köylülerin müdahalesi ile yangının büyümesi kısmen engellendi. Rüzgarın etkisi ile ateş, Mustafa Çimşir ve Meram Subaşı’nın de evine sıçradı. İhbar üzerine görüngü namına mevrut itfaiye ekipleri yangını söndürmek için iş başlattı.

3 eş küle döndü

İtfaiye ekipleri yoluyla yapılan mesai ile hararet arama altına makbuz. Sâdır yangında 3 karı yanarak kullanılmaz arkaç geldi. Balkondan atlayarak yaralanan Emine Arslan, ihbar üzerine olay namına mevrut keyif ekipleri yoluyla Pınarbaşı Izzet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan ilk müdahalenin arkası sıra Arslan, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine atıf edildi. Aslan’ın dirimlik tehlikesinin oluğu öğrenildi.

“Köylülerimizin güç çabalarıyla yangının büyümemesini önledik”

Yangına geçmiş müdahaleyi kendilerinin yaptığını belirten Sümenler Köyü Derneği Başkanı Sadettin Şimşir, “İlk yangına müdahaleyi derneğimizin zat traktörü ve üç skor ateş tankeriyle yaptık. Yanmaya başlayan tıpkı ev ve ambara su tuttuk. Köylülerimizin kilolu çabalarıyla yangının büyümemesini önledik. Henüz sonraları Pınarbaşı ilçesinden itfaiye geldi. Köyümüzün ilçeye ırak olması cihetiyle evvel müdahalemiz önemliydi” dedi.

Yangının hareketlilik kontağından kaynaklandığı anlayış edilirken, güllabi ekipleri olayla ilişik tetkik başlattı.

Share: