Kastamonu haberi | Kastamonu’da hayatını kaybeden hoca ve öğrenci okullarında anıldı

Kastamonu’da ortaokul öğrencileri, yüksekten düşerek hayatını kaybeden öğretmenleri Öznur Çörekçioğlu ile trafik kazasında yaşamını yitiren arkadaşları Tuana Alp’i andı.

Haziran ayında uzaktan geçmeye çalışırken otomobilin çarpması nedeniyle hayatını kaybeden Kastamonu Kalıp Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Tuana Yiğit ve temmuz ayında apartmanın 6. katından düşerek hayatını kaybeden fen bilgisi öğretmeni Öznur Çörekçioğlu Merkez Ortaokulu’nda izlence düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen programda, sarıklı ve öğrencilerin yakarış etmesinin ardından, katılımcılara pilav ve helva izaz edildi.

Okul Müdürü Halit Istekle, konuşmasında, iki zer kişiyi kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Öznur öğretmen ve Tuana’yı unutmayacaklarını dile getiren Candan, “Gönlümüzde hep yaşayacaklardır. Tanrı ayrımsız elan böyle teessürat göstermesin. Bağlanak ve kardeşlik duygusu içinde akıntı fail Gestalt Ortaokulu ailesi bu duygularla eksiksiz olumsuzlukların üstesinden gelebilecektir.” dedi.

Programa, Alp ve Çörekçioğlu’nun yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bilimi Müdür Yardımcısı Serkan Demirkıran, ofis müdürleri, meslek müdürleri ve veliler katıldı.

Share: