Kilisede münasebet ayininde olağanüstü: 41 geberik

Darı’ın başkenti Kahire’nin batısında kayran kayran benzeri kilisede alım satım ayini sırasında çıkan yangında 41 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Akdarı Kıpti Kilisesinden yapılan yazılı açıklamada, yangında 41 kişinin öldüğü, 14 kişinin da yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Darı resmi ajansı MENA ise Giza’daki benzeri kilisede sâdır yangında evvel belirlemelere göre 55 kişinin yaralandığını ve ölenlerin olduğunu duyurdu.

Ekiplerin çalışmaları sürüyor

Kilisenin çevresini asayiş kordonuyla kapatan itfaiye aracı ekipleri yangını arama altına almaya ve söndürmeye çalışıyor.

Afiyet Bakanlığı Sözcüsü Hüsam Abdulgaffar yaptığı açıklamada, fenomen mahalline 30 ambulansın atıf edildiğini belirtti.

Abdulgaffar, 55 kişinin çevredeki hastanelere kaldırıldığını ve birey kayıplarının sayısını belirlemeye çalıştıklarını aktardı.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü ayrıca Giza ve Kahire’deki hastanelerde hazırlık durumunun yükseltildiğini vurguladı.

Darı Cumhurbaşkanı Sisi’den talimat

Mısır Cumhur Reisi Abdulfettah es-Sisi ise yaptığı kayıtlı açıklamada, “Giza vilayetindeki Halk-Munira Kilisesi’nde meydana mevrut elim kazaya ilişkin gelişmeleri yakından izlem ettiğini; ilişik tamlık kerem gurur ve kuruluşlarına zaruri tedbirlerin alınması talimatı verdiğini” belirtti.

Sisi antrparantez, olayla ivedilikle ilgilenilmesi ve yaralılara tekmil afiyet hizmetlerinin sağlanması talimatı verdiğini aktardı.

Ahzüita yerinde evvel patlama bilahare ateş: Ölmüş ve yaralılar var

 

Çalgı festivalinde manzara çöktü: Ölmüş ve yaralılar var

 

Karadağ’da 11 kişinin ölümü ülkeyi kanun boğdu

 

Edirne ve Kırklareli için boğanak uyarısı

Polonya ile Almanya ortada geberik balık krizi

Polisten kaçmak için denizde 2 kilometre yüzdü

 

Share: