Manisa FK’da geçmiş galibiyet coşkusu

Spor Dip 1’inci Lig’de Iye derbisinde evinde Altaş Denizlispor’u 3-2 yenen Manisa Futbol Kulübü evvel galibiyeti almanın mutluluğunu yaşadı.

İlk hafta evinde Boluspor’a tek golle mağlup olup ikinci haftayı erkek geçiren yağız-beyazlılar, 3 puanı hanesine yazdırarak taraftarını sevindirdi. Maharet direktör Levent Eriş, heybetli tıpkısı yengi elde ettiklerini söyledi. Hesap zenginliği çok efdal bire bir yarışma oynadıklarını vurgulayan tecrübeli antrenör, “Karşımıza böyle dirençli bir takımın çıkacağını biliyorduk. Bizim şu dakika için haddinden fazla liyakatli benzeri oyun formatımız var. Manzara zenginliği haddinden fazla erdemli derecede olan aynı yarışma oynadık. Bunların birçoğunu ihtimal değerlendiremedik. Akıbet 15 dakikaya kadar çokça gür oynadık” dedi.

Takımda eksiklerin bulunduğunu tamlayan Levent Eriş, “Kem oyuncularımız var. Fiziksel anlamda hazır olmayan kardeşlerimiz var. Onlar daha hazır değiller. Son 15 dakikada esasen pozisyonlar ürettik amma çokça istediğimiz tarzda değildi ve vacip verimi alamadık. Oyuncularımı ve seyircilerimizi kutluyorum. Seçkin dönüş peyrev kapasitemizin artacağına inanıyorum. Burada başkanımız, dümen kurulumuz ve uray başkanımız tıpkısı şehir meselesi sloganıyla çalışıyorlar. Bu Manisa’mızın tıpkı meselesi. Bu kadar pir imkanları olan tıpkı kulübü haddinden fazla akıllıca yerlere yollamak üzere hiç çabuk etmeden çalışmalıyız. Takımımıza genç oyuncular kazandırıyoruz. Bugün sahada 5 taze oyuncuya sahiptik. Yolumuz daha çok ayrıntılı” diye konuştu.

Share: