Mehmet Fertler, “12 temelsiz görüş tespit ettik, intihap yenilenmeli”

16 Teşrinievvel Münasebet haset yapılan Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde başkan adayı olan Mehmet Erler, üçüncü gruba itiraz ettiklerini ve bu grupta şuana kadar on iki çürük görüş tayin ettiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Dert Ticaret ve Uran Odası seçimlerinin tamamlanması sonrası itiraz sürecinde yeşil kitap adayı Mehmet Erat, Balkı iklim seçme kuruluna itirazda bulundu. İlk itirazında beş çürük oyun tayin edilmesi sonucu sunulan bilge kararında ilkokul oyun mükerrer olduğunun belirleme edildiğini fakat üçüncü grupta 9 oy farkı dolayısı ile bu sayının seçme sonucunu etkilemeyeceğine hükmedildi. Bu değişmeyen üzerine 3.kadro ile ilişik yapılan tetkikat sonrasında tekrarlanmış oy sayısının 12’ye ulaştığı ve bu sayının seçimin yenilenmesi amacıyla ehliyetli tıpkı kopya olduğu ifade edildi.

Haklarının gasp edildiğini söyleyen ATSO Başbuğ Adayı Mehmet Bireyler, “Üçüncü grup üzere elimizde bilge kararı ile beş yinelenmiş görüş olduğuna dayalı açık tıpkısı karar var. Biz süremiz içerisinde ikinci tıpkısı itiraz elan yaparak toplamda tekrarlı makbul görüş sayının 12’ye yükseldiğini tamlayan itirazımızı yaptık. Maatteessüf bir nice ilişkin şirkete, algı kaydı sıfır şirketlere düşünce kullandırtılarak bizim kaybetmemiz üzere her yolu denemişler. Fakat hukukun üstünlüğüne inancımız mecmu. Süreci mecmu tacirlerimizle birlikte yakından strateji ediyoruz. Toplamda 10 grubun beşini biz beşini farklı namzet arkadaşlar aldı. Hep geçer düşünce sayısına bakarsak 76 görüş henüz fazla almışız. 10.grupta iki oyla kaybettik. Bu grupla ilgilide itirazlarımızı yaptık. Zaruri incelemeleri devlet intihap yerleşmiş yapacak. İnşaat grubunda üzerimize oynanan oyunları kaldırılmış ederek yenilecek bir seçimle zaferimizi ilan edeceğiz” dedi. – AĞRI

Share: