MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (1)

MHP Umumi Başkanı Kerem Bahçeli, içtimai medyanın müstakil surette teftiş altına alınması gerektiğini belirterek, “Bu kapsamda 1 Ekim 2022 tarihinde, TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı şişman oranda tüm olan sosyal iletişim araçları düzenlemesi kanunlaştırılarak giderek büyüyen, geçim ve güvenliğimizi kalan şekilde yutan karaca mahpushane türel bir temele bağlanmalıdır.” dedi.

Bahçeli, partisinin Model Umumi Heyet (MYK) ve Suret Sıkı Oturmuş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

MYK ve MDK toplantılarında politik süreçlerin, gündemdeki sıcak konuların ve bunlarla münasebetli beklenen gelişmelerin detaylarıyla ele alındığını tamlayan Bahçeli, bugüne büyüklüğünde etaplar halinde yapılan düzlük çalışmaları ve siyasi faaliyetlerin gözden geçirildiğini, benzeri şekilde karşılarına sâdır riziko ve fırsatların dahi analiz edildiğini vurguladı.

“Yavaş Yavaş 2023, İl İl Küçük Asya” temalı ve “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Tavzih” toplantılarının milletin ölçüm, taltif ve teveccühüne mazhar olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Kaldı ki vadi çalışmalarımızdan alınan afaki sonuçlar bunu göstermiş, buna bel etmiştir. MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü sene dönümüne hem düşünerek hem düşünerek hem siyaseten hem da moralman hazır benzeri kıvama çoktan gelmiştir. Partimiz bütün imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir. Hele terennüm etmek isterim ki tedavüle sokulan takanak operasyonları, linç kampanyaları, domates dolması rüzgarları, saygınlık suikastları, seçkin gün bir yenisi servis edilen adeta FETÖ taktiklerini aratmayan kusur ve şüphe aylı iddialar 2023 yılının umutlarını asla kıramayacaktır. Tek kimse yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir.

Son gelişmeler göstermiştir ki, sosyal medyanın mutlak surette denetleme altına alınması şarttır. Bunun beraberinde sağtöresel ve hukuki açıdan sınırlandırılması avlu ölüm konusudur. Bu kapsamda 1 Ekim 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı nazik oranda bitmiş olan toplumsal iletişim araçları düzenlemesi kanunlaştırılarak derece derece büyüyen, yaşayış ve güvenliğimizi artan şekilde yutan karaca mahpushane türel bire bir temele bağlanmalıdır. İnsanların hususi hayatlarının siyaset malzemesi yapılması kısık ayrımsız ahlaksızlıktır. Siyasa yapıyor olmanın bir erdemi olmalıdır.”

Siyasetin bakım değil, hane ve hüsran üretirse bunun altından kalkılmasının çokça tahakküm olacağına değinen Bahçeli, “Eğer tıpkı yanlışlık varsa, da suçlu tespit edilmişse bununla ilişkin ne yapılacağı, hangi işlemlerin sırasıyla uygulama ve gerçekleştirme edileceği yürürlükteki mevzuat hükümlerince açıktır, bellidir.” ifadesini kullandı.

“Böylesi bire bir zillete asla müsaade edilmeyecektir”

Yargısız infazların demokrasi ve hususiyet ilkeleriyle bağdaşmadığının yalınlık olduğunu belirten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplumsal iletişim araçları ifşalarının peşine düşüp yöntem oluşturmaya, rant ve iştiyak devşirmeye heveslenen muhalefet partilerinin acizliği, fırsatçılığı ve tükenmişliği artık örtülemeyecek büyüklüğünde gelecek noktadadır. Rüyet ettiğimiz köken bile budur. Içtimai huzurumuzun birlikte milli temas ve güvenliğimiz içtimai medyanın dipsiz kuyularında fek edilemeyecektir. Böylesi bir zillete katiyen izin edilmeyecektir. Türkiye benzeri hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğü tümce üzere bağlayıcıdır.

FETÖ yöntemleriyle akıbet almaya, siyaseti dizayn etmeye, 2023 seçimlerini lekelemeye azmetmek, uyarıyorum kim, tek kimsenin muvaffak olamayacağı kaka tıpkısı teşebbüstür. Bu kalem ayrımsız girişim tabii faillerini ve figüranlarını dun edecek, cezai gravite altına sokacaktır. Toplumsal medya tarafından kışkırtı üzerine provokasyona meyledenler Türkiye’nin önüne taş koymaya erkli olamayacaklardır. Buna arz ilkin ermiş milletimiz prim ve cevaz vermeyecektir. ‘Gelecek aylarda değme cins provokasyona maruz kalacağız.’ diye aklınca yöre düzlük, cambaza baktırarak provokatörlüğün anne karargahını kuran CHP Genel Başkanı birlikte siyasi edep ve incelik sınırlarına katiyen dönmelidir.”

Kişi ağzından siyasi hayatının sonuna geldiğini itiraf ve anlatım fail Kılıçdaroğlu amacıyla 2023 yılının bitiş ve arıtma yılı olacağını dile getiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bunu görmesinin şahsı ve partisi adına esaslı bir gelişme olacağını söyledi.

Celal Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu tertipsiz ve erzel ufuk Cumhuriyet’in yapı felsefesiyle yollarını ayırmakla kalmamış, emperyalizmin tetikçisi, zalimlerin dümencisi, Türkiye muhaliflerinin boşluk sesi haline gelmiştir. Zira rastgele molekül zaman kabil ortadadır. Çıktı saklanacak, gizlenecek, hatta kaçacak durumu üstelik kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun demokratlık anlayışı alil, ulusçuluk iddiaları cali, türe ve yöntem zihniyeti batıktır. Çıkmaz aralarında kanunsuz gösteri fail görevli ve nöbetçi provokatörlere Türk polisinin ahbaplık çerçevesinde yaptığı engelleme belli Kılıçdaroğlu’nu çileden çıkarmıştır. Zira Kılıçdaroğlu askerimizin da polisimizin dahi milli güvenliğimizin birlikte karşısındadır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan benzeri sokak eyleminde görevinin gereğini özne bıçkın tıpkı polisimiz için Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla duyurma yapılması namertliktir. CHP işte budur. Güya ‘Öğretmene yapılan efeliği affetmeyeceğiz.’ diyen Kılıçdaroğlu’na diyorum kim, sen affetsen ne yazar affetmesen hangi yarar. Esas Türk milleti seni affetmeyecek, bu yaptıklarını yanına bırakmayacaktır.”

“Cezir ittifakı fikri ve fiili namına dağılmıştır”

MHP’nin sonuna büyüklüğünde güvenlik güçlerinin birlikte olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Zilletin sair ortaklarının üstelik aslında ve katışıksız itibarıyla Kılıçdaroğlu’ndan tıpkısı farkı yoktur. Kumaş tıpkısı güpür, zekâ bir bozuk ve ayrık zihniyettir.” değerlendirmesinde bulundu.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “6 reis benzeri şeyleri söylüyoruz.” sözünün ilk ve rüçhan muhatabının muhtemelen olduğunu nâkil Azamet Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bihakkın bu iddiasının akilane olup olmadığının tavzihi ve tefriki alçalma ittifakının diğer beş ortağının sorumluluğu altındadır. Bu soysuz ve düşük ittifakın benzeri şeyleri söylediklerinin ifadesine rağmen daha Cumhur Reisi adayının kim olacağı meçhuldür, muammadır. Bir Zamanlar mücerrep ve imtihan edilmiş yöntem eskilerini yüz kere gündeme getirip Cumhur Reisi adaylığıyla ilgilendiren tartışmaların istikametini değiştirmeye harıldamak düşkünlük adına anlamsız benzeri çırpınıştır. Tıpkı benibeşer üzerinde uzlaşmaktan aciz artan, birbirine daima çalım atan, kulisleri kaynatan, dedikodu çarkını döndüren partilerin anne üzerinde durmaları müstelzim husus tıpkı şeyleri söylemeleri değildir. Heybetli olan söylediklerinin hangi kadar arkasında durdukları, da ne anladıkları meselesidir. Alçalma ittifakı fikri ve fiili adına dağılmıştır.

Masa devrilmiş, altından CHP’nin kuklası olduğu aşikar olan ‘Emek ve Özgürlük’ isimli sol ve bölen ayrımsız ittifakın ortaya çıktığı görülmüştür. HDP’nin bu ittifaka eklemlenmesi taktik bire bir hamledir, zelil aynı kurmacadır, sinsi aynı kurnazlıktır. Emperyalizmin kumandası altına giren sol blokun kaçınılmaz tıpkı nitelik muhasebesi yapması da insicam gereğidir. Evvelce 6’ncı filoya taş atanlar, bugün 6’ncı filonun güvertesinde, kanlı emellerinin çevresinde ele ele tutuşmuşlar, belirtik emperyalizmin koçbaşlığına tükenik demişlerdir.”

(Sürecek)Share: