MHP’li belediye başkanının erinç aracına silahlı atak: 2 dertli

TOKAT’ın Erbaa ilçesine ilişkin Tanoba Mekân Belediye Reisi MHP’li Vural Özdemir’in makam aracına seyir halindeyken silahlı düzenlendi. Yöre camdan can giren kurşunlardan biri araçta bulunan MHP’li İl Umumi Divan Üyesi Ünal Umay’ın gözüne çıkacak ederken, Komutan Özdemir ise alıngan cam parçalarının yüzüne çıkma etmesiyle belli belirsiz şekilde yaralandı.

Olay saat 19.30 sıralarında Erbaa ile Tanoba beldesi uğrunda yaşandı. İlçe merkezinden Tanoba beldesine giden ve Belediye Başkanı Vural Özdemir’in kullandığı ön aracına kimliği belgisiz kişi evet üstelik kişilerce silahla ızdırap açıldı. Aracın çoban camını kırarak içeri giren kurşun Özdemir’in yanı sıra bulunan İl Genel Divan Üyesi Ünal Umay’ın başına hamiş etti. Başkan Özdemir ise kırılan pencere parçaları sebebiyle vücudunun mütenevvi yerlerinden hafif şekilde yaralandı. Olayın arkası sıra Başkan Özdemir, saldırıya uğradıkları araçla Erbaa Heybet Hastanesi’ne geçti. Tedavi altına alınan Komutan Özdemir ve Umay’ın keyif durumunun dolgunca olduğu öğrenildi. Umay’ın gözüne gelen kurşun çekirdeği cihetiyle müşahede kaybı yaşadığı belirtildi. Kurnaz ekipleri atılım ile ilgilendiren iş başlattı.

Olayın duyulmasının peşi sıra YANLIŞSIZ Tümen Tokat Saylav Mustafa Arslan, MHP Tokat Saylav Yücel Endişe, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, siyasal parti temsilcileri, diyar umumi divan üyeleri ve çokça sayıda partili hastaneye atak etti. Mebus Yücel Bulut, sayrılarevi ziyaretinin arkası sıra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Uray başkanımız haddinden fazla şükür bu saldırıdan dağ almadan kurtuldu. Ünal Umay bellek de operasyonu berenarı liyakatli şekilde gerçekleşmiş. Şu dakika endişe edeceğimiz tıpkısı şey bulunmayan. İsabet fail kurşun ve parçaları çıkartılmış durumda. Birkaç günlük bire bir nekahet dönemi olacak. Eksiksiz kolluk kuvvetlerimiz görüngü durumunda. Sistem bu olayı ışıklandırmak için mücahede gösteriyorlar. Bütün arkadaşlarımızı sükünet ve sabırla bitmeme eden etki tahkikatının neticesini beklemeye nida ediyorum” dedi.

Olayın akşam saatlerinde beldeye giderken yaşandığını nâkil Tanoba Mekân Şehremini Vural Özdemir ise “Nereden geldiğini bilmediğimiz şey çıkacak etti. Sağlığımda çok şükür tıpkı madde namevcut. Ünal ağabeyimde de hayati coşkunluk bulunmayan haddinden fazla şükür. Buraya büyüklüğünde gelenlerin ayaklarına esenlik. Tanrı razı olsun. Hepinize teşekkürname ediyorum. Fenomen adli mercilerce araştırılıyor.” diye konuştu.Share: