Narkotik polislerinden ekol ve ağırşak merkezlerinde eğitim bilimi

Erzincan’da “Genişlik İyi Uyuşturucu Polisi: Asıl” projesi çerçevesinde brifing çalışması yapılmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen eğitimlerde, 779’u ana ve temel adayı tevessül etmek amacıyla toplamda 2 bin 130 yaşama bilgilendirildi.

İçişleri Bakanlığı yoluyla, çocukların ve gençlerin mızrap kullanımının önüne koymak ve eroin ile daha kıpırdak boğuşmak üzere, anne duyarlılığından ve mücadelede ana desteğinden hareketle “Yer İyi Narkotik Polisi Ana” projesi Erzincan’da Son Teşrin 2020 tarihinde hayata geçirilmiş olup, ‘Narkorehber’ ve ‘Narkonokta’ faaliyetleri ile Umum Yetişek Merkezinde kurs gören asıl ve asıl adaylarına, güdücü kurslarında eğitim bilimi gören vatandaşlara, müftülük bünyesinde etkin cami imamları ve Kuran kursu hocalarına, Kuran kurslarında mevcut anne ve asıl adaylarına, kent genelinde mütenevvi okullarda vazifeli öğretmen ve idarecilere, mektepli velilerine ve hususi düzenlilik görevlilerine yön bağımlılığı ve maden maddenin zararları üstüne seminerler verilerek farkındalık oluşturuyor.

Erzincan’da Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğünce, En İyi Uyuşturucu Polisi Esas projesi çerçevesinde yapılan çalışmalarda Narkorehber faaliyetleri ile;

Ayrı Cinsten kademelerdeki okullarda fariza yapan öğretmenler ile mektepli velileri, Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı görelik evlerinde etkin kadın personel, ayrışık kademelerdeki okullarda fariza fail emare öğretmenler, güdücü kurslarında kursiyer vatandaşlar, özel düzenlilik eğitim bilimi kurumlarında kursiyer vatandaşlar, Erzincan Polis Meslek Yetişek Merkezi’ndeki kursiyer öğrenciler doğmak için toplamda 30 Narkorehber faaliyeti ile 2 bin 130 vatandaşa (779 ‘u asıl ve anne adayı) ulaşılarak yön bağımlılığı ve metal maddenin zararları anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Yapılan birlik faaliyetlerde UYUMA uygulaması anlatılarak, vatandaşlara Erzincan İl Güven Müdürlüğünüm toplumsal iletişim araçları sitelerinin strateji edilmesi konusu paylaşıldı. – ERZİNCAN

Share: