Ortahisar Belediyesi taharri istirdat ekibi 22 kişiyi enkazdan çıkardı

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde iş eden Trabzon Ortahisar Belediyesinin arama istirdat ekibi, 22 kişiyi kriz altından kurtardı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, arama istirdat ekipleri Adıyaman’de 13, Hatay’üstelik ise 9 kişiyi enkaz altından çıkardı. Belediyenin özge ekipleri ise arkalama, destek ve kovanlık çalışmalarına katılıyor.

Ortahisar’dan, depremden etkilenen 4 şehre 57 tır yardım malzemesi ulaştırıldı. İş makinelerinin bile aralarında bulunduğu 62 kurgu ile 93 yabanlık takım bölgede görevlendirildi.

Açıklamada Belediye Başkanı Ahmet Metanetli Genç’in şu ifadelerine düz verildi:

“Ele vererek yardımlaşma ve el birliği ile bu tahakküm günleri aşacağız. Türk milleti daha nazik badireleri atlatmıştır, bunu üstelik elbette irtibat ve beraberlik içinde atlatacaktır. Devletimizin bilcümle birimleri depremden etkilenen bölgelere şefkat elini uzattı. Görüldüğü amacıyla deprem bölgelerine iaşe desteği yağıyor. Yaralarımızı acul benzeri şekilde sarıyor, acılarımızı bütün birlikte paylaşıyoruz. Tıpkı öğün elan milletimizin başı sağlıklı olsun.”

Share: