Polisten üniversite öğrencilerine brifing

Erzincan Itimat Müdürlüğü Brifing ve Önleme Faaliyetleri (BÖH) Fasıl Amirliği’ne sadık ekipler, EBYÜ’dahi kurdukları standı müzakere fail öğrencilerle hikmet paylaşımında bulundu.

Terör örgütlerinin temas makule zararlı propaganda çalışmalarına karşı öğrencilerin bilinçlenmelerine katkı nail olmak için Brifing ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) bürosunda memur polisler eliyle brifing yapıldı.

Gençlik ve Güvenli Ati Projesinin Terörle Mücadele’nin çatı projesi olduğu belirtilerek, ortaöğretim öğrencileri ile birlikte bütün darülfünun öğrencilerinin terörle mücadelede garaz kitleler olduğu öğrencilere hatırlatıldı.

Terör örgütlerinin faaliyetlerini köstek olmak amacıyla toplumu bilgilendirmenin sürekli adına devam ettiği belirtilirken, rahat tıpkısı yetişek üzere emniyet ve asayiş aktifliğinden artım öğrenciler beyninde oto taharri mekanizmasının daha cesim olduğu vurgulandı.

BÖF bürosunun yıldırı ile savaşım dışında sosyal etkinlik faaliyetlerde üstelik aktif olarak çalıştığı aktarılırken, sosyal hayatta ve toplumsal medyada istismarın tespit edilmesi veya gözle görülür bir şekilde anlaşılması kadar durumlarda sanal devriyelerin devreye girdiği bilgilendirmesi yapıldı.

Terörle mücadelede kamu kurumlarında çalışanlar ile gelişigüzel sivil cemiyet kuruluşlarının üstelik desteğini almak üzere eğitim kurumlarından başlayarak, toplumun temas kesimini hedefleyerek, bilgelik paylaşımı yolu ile vatandaşların yıldırı örgütlerine ve propaganda faaliyetlerine karşı şuurlu hale getirilmesini amaçlayan Erzincan Inanma Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖH) Fasıl Amirliği’ne bağlı personel, üniversite bile kurdukları standı konuşma fail öğrencilerle vukuf paylaşımında bulundu.

Ülkemizde cümbüş gösteren yıkmacı, bölücü ve dini sömürme fail terör örgütleri yakından analiz edildiğinde, ana eş kaynaklarının gençler olduğu görülmektedir. Evvelden olduğu gibi bugünde birçok gencimiz bu örgütler aracılığıyla kazanılarak özlük toplumuna cebin kullanılmaktadır.

Terör örgütleri darülfünun gençliğinden öge kazanma gayretlerini, üniversitelerde çevreyi tanımada apotr olma, eğreti veya sonsuz kalacak yer gerçekleştirme ika, mektup bülten vb. gerçekleştirme ika, hisse senedi yahut maddi algı sağlama, derslerinde koruyucu olma, bire bir eş grubunda vadi ahiz kabil gençliğin toplumsal, kazançlı ve ruhsal zaaflarını sömürme ederek öneri ve vaatlerle zat grupları içine çekmeye çalıştıkları bilinmektedir. – ERZİNCAN

Share: