Reisicumhur Erdoğan Hacı Bektaş Veli’yi anma programına katıldı

Reisicumhur Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sarıklı Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Ege, Lokman Perande, Cömert Evran, Mevlana, Seyid Mahmud Hayrani kadar hak dostu önderlerimizin bize bıraktığı mirasa hangi büyüklüğünde hasis sarılırsak geleceğimize o adım güvenle bakabiliriz.

Milletimiz sunu kapalı dönemlerinde da her bir kapının imanla, tövbey, gösterişsizlik, edeple başlayan makamlarını hayatlarında yaşatarak aşmayı başarmış, maddi ve manevi kurtuluşa ermiştir. Moğol istilasından Çanakkale savaşına, milli mücadeleden akıbet 40 yıla damgasını vuran terörle mücadeleye büyüklüğünde maruz kaldığımız tamlık saldırıları bu akide ve azimle geride bıraktığımıza inanıyorum.

Hacı Bektaş Veli özellikle girmek için bu toprakları imanları ile yoğurarak Anadolu’yu vatanımız haline getiren parçalanmamış istek sultanlarını rahmetle anıyorum.

Türe dostlarının bize bıraktığı mirasa ne kadar sıkı sarılırsak geleceğe omkadar güvenle bakabiliriz. Maruz kaldığımız mecmu dirimsel sınamaları inançla aştık.

Bayrak gösterdiğimizi temas yerde farkımızı ortaya koyuyor, gönüller kazanıyor, temelli izler bırakıyoruz. Hazereti Hünkarı kadın canlar aynı olalım çağrısını tekmil insanlıkla paylaştık.

Girişim adım süren çalışmaların tamamlanmasının arkası sıra bu külliye büsbütün hizmete girmiştir. Bu konu yeniden gönülleri aydınlatmaya devam etmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Aşure Ayı orucu sebebiyle canlar ile tıpkı araya gelip Kerbela şehitlerizi namahrem ettik. Ülkemizdeki 1585 cemevinin tüm müzakere edilerek talepleri belirlendi. Tamlık cemevlerinin talepleri amacıyla iki bakanlık çalışıyor.

Anadolu’daki varlığımızı hazmedemeyenlerin mübayenet tohumları ekerek vatanımız parçalama niyetleri zaman bile vardır. Birliğimizi beraberliğimiz güçlendirme yönünde attığıız adımlara dayanma edemeyenlerin sufleyi nerden aldıklarını gayet gani biliyoruz.

Dayanabilen çok oyunun ve provokasyonun örneklerini seçkin zaman izleme ediyoruz. Birliğimiz daha pinti sahip çıkarak bu oyunu hep alay malay bozacağız.

Bu başlık merbutiyet hazar el birliği kapısıdır diye niteleyerek ayrımsız araya gelen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Erdoğan’dan zincir marketlere iskonto mesajı

Erdoğan’dan DÜRÜST Parti kurucularına pusula

Erdoğan’dan Cemevi ziyareti

Kartal Cemevi Başkanı saldırıya uğradı

 

Share: